Neeiliniame Tarybos posėdyje – aistros dėl komisijos sudėties

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybėje antradienį vykusio neeilinio posėdžio metu aistros užvirė sprendžiant vos antrąjį klausimą: „Dėl Klaipėdos rajono savivaldybės strateginio planavimo komisijos sudarymo“. Tarybos nariams prireikė net pertraukos atsikvėpti ir pasitarti. Nors parengtam sprendimo projektui galiausiai pritarta, laimingi liko ne visi.


Kandidatus siūlė patys
Savivaldybės tarybos nariams pateiktu sprendimo projektu siekiama pakeisti Strateginio planavimo komisijos sudėtį, kad komisijos darbe dalyvautų visų į Savivaldybės tarybą išrinktų partijų/rinkimų komitetų atstovai ir Tarybos sudaromų komitetų pirmininkai.
Dar birželio 9 d. vykusio Ekonomikos ir biudžeto komiteto posėdžio metu Tarybos narys Nerijus Galvanauskas pasiūlė protokolinį pavedimą, kad iki neeilinio Tarybos posėdžio frakcijos galėtų pačios apsispręsti ir siūlytų savo kandidatus į Strateginio planavimo komisijos sudėtį.
Antradienį vykusio neeilinio posėdžio metu meras Bronius Markauskas pristatė gautus siūlymus: Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komitetas pateikė siūlymą vietoje Tarybos narės Loretos Piaulokaitės-Motuzienės į Strateginio planavimo komisiją įrašyti Tarybos narį Vaclovą Macijauską, o Liberalų sąjūdžio frakcija kreipėsi siūlydama vietoje N. Galvanausko įrašyti neeilinio posėdžio metu prisiekusį Tarybos narį Justą Ruškį.
Tarybos narys konservatorius Alfredas Šiaulys neeiliniame posėdyje vietoje Tarybos nario Virgilijaus Skuodo pasiūlė savo kandidatūrą į minėtą komisiją. V. Skuodas paminėjo, kad praėjusį ketvirtadienį vykusio Vietos ūkio ir kaimo reikalų komiteto posėdžio metu jis esą siūlė vietoje savęs būtent A. Šiaulio kandidatūrą.
„Nedarykime prievartos. Kiekviena frakcija yra apsisprendusi, leiskite tos frakcijos atstovui dalyvauti“, ‒ pasisakė N. Galvanauskas. Rajono vadovas B. Markauskas atsakė manantis, kad demokratiją Tarybos nariai parodys būtent savo apsisprendimu.
Tarybos narys Raimundas Daubaris pridūrė, kad jis taip pat esąs už demokratiją – kad nesikartotų buvusios valdančiosios daugumos darbas, kai priimant sprendimus opozicija buvo kvestionuojama.
Meras B. Markauskas iš pradžių siūlė balsuoti pagal sprendimo projektą, esą jei jis surinksiąs balsų daugumą, dėl pasiūlymų balsuojama nebus. Tai sukėlė sąmyšį tarp politikų. Tarybos narys Vaclovas Macijauskas pareiškė, kad šitaip bus pažeistas Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas: „Yra Tarybos narių siūlymai. Apsitariame dėl jų, jeigu jie nepriimtini, tada balsuojame pagal sprendimo projektą. Taip turėtų būti.“
Tarybos narys N. Galvanauskas liberalų frakcijos vardu paprašė 10 min. pertraukos.


Pritarta daugumos balsais
Po pertraukos grįžę Tarybos nariai balsavo pagal pateiktus minėtus siūlymus – jiems nebuvo pritarta. Po balsavimo dėl pateiktų siūlymų Tarybos narys N. Galvanauskas paprašė išbraukti jį iš minėtos Strateginio planavimo komisijos narių sąrašo, to paprašė ir Tarybos narys V. Skuodas.
Liko neaišku, ar pagal Reg­lamentą Taryba gali tvirtinti Strateginio planavimo komisijos sudėtį, dviem jos nariams paprašius išsibraukti. Tarybos narys A. Šiaulys pastebėjo, kad klausimui nepasiruošta ir siūlė jį atidėti.
Rajono vadovas B. Markauskas pasisakė manantis, kad Taryba šiame neeiliniame posėdyje gali tvirtinti tokią sudėtį, kokia yra dviem kandidatams atsisakius, o kitą Tarybos posėdį komisiją esą bus galima papildyti.
Tarybos narys V. Macijauskas pasisakė dėl balsavimo motyvų. „Maniau, kad reikia pritarti klausimui, iki tol, kol prasidėjo „tampymasis“. Vienas iš daugumos sako: aš už demokratiją, kitas – taip, pritariu, bet padarysime taip, kaip norime, ir opozicija – tuščia vieta. Gal mūsų dauguma pasisėmė patirties iš Seimo, kur jau atskirai dirbama? Gal atsikvošėkime?“ ‒ retorinius klausimus kėlė politikas, pasakęs, kad balsuos prieš.
Iš 26 Tarybos narių 16 balsavus už, prieš – 9, o 1 susilaikius, sprendimo projektui buvo pritarta. Po balsavimo Tarybos narys N. Galvanauskas netruko pasisakyti. „Kolegos, mums gerai, kad jūs darote tokius šposus. Apie tai mes galime kalbėti ir diskutuoti. Būtume paprasčiausiai paskyrę tuos žmones, kuriuos delegavome, ir būtų praėję, ‒ kalbėjo opozicijos atstovas. ‒ Dabar komitetų posėdžiai bus ilgesni, mes klausinėsime dėl kiekvieno straipsnio, pirmininkams bus sunkiau. Jūs akivaizdžiai pažeidėte Reglamentą, sekretoriatas pasufleravo klaidingai. Daugiau nei pusė opozicijos atstovų pateikė savo kandidatus, kaip ir numatyta Reglamente. Antrą kartą kartoju – mere, pradėjote ir tęsiate naujos koalicijos darbą nuo pažeidimų.“ Tarybos narys Raimondas Simonavičius atsakė: „Gerbiamas kolega, tik nereikia mūsų gąsdinti. Dirbame ne pirmus metus. Sėkmės jums.“
„Nuo pradžių dar praėjusiame Tarybos posėdyje matėsi, kad naujoji valdančioji dauguma padėjo Reglamentą į apatinį stalčių. Siūlyčiau jį susirasti ir paanalizuoti. Daugiau taip negali vykti – kiekviename posėdyje – Reglamento pažeidimai“, ‒ kalbėjo Tarybos narys Aivaras Vasylius.
Ko gero, galvosūkį dėl minėto klausimo Reglamento nuostatų padės išspręsti kreipimasis į Vyriausybės atstovę Klaipėdos apskrityje.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių