• 24 gegužės, 2022
|

Neeilinis vakaras Plikiams – įžiebtas kultūros židinys

Plikiškiai prieš didžiąsias metų šventes jau gavo dovaną – po rekonstrukcijos džiaugsmingai atidaryti Kretingalės kultūros centro Plikių skyriaus kultūros namai. Plikių bendruomenę ir kultūros centro darbuotojus šia proga sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai, palaimino parapijos klebonas Vytautas Liesis.

Įkurtuvės – po 3 metų laukimo

Įsimintiną vakaro atmosferą kūrė moderniąją ir roko klasiką violančelėmis grojanti grupė „Voiceless“. Širdingą meninę programą buvo paruošęs Kretingalės kultūros centro darbuotojų kvintetas.

Po trejus metus trukusios rekonstrukcijos duris atvėrusius kultūros namus, ateityje juose dirbsiančius ir kursiančius žmones laimino klebonas V. Liesis.

Kad Plikių kultūros namai įgytų dvasios stiprybės, juos palaimino Plikių Šv. Šeimos – Jėzaus, Marijos ir Juozapo parapijos klebonas V. Liesis. „Džiugu ir gera visai mūsų bendruomenei, kad su trenksmu ir galingai po trejų metų laukimo atvėrė duris renovuoti Plikių kultūros namai, ‒ kalbėjo klebonas V. Liesis. ‒ Tikiuosi ir viliuosi, kad šie namai tarnaus žmonių gerovei ir Aukščiausiojo garbei.“

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas minėjo, kad šis įkurtuvių vakaras – kitoks, mat paprastai rangovai ar statybininkai įteikia simbolinį raktą. „Deja, to neturime. Tačiau nuotaikos geros. Noriu padėkoti visiems, kas prisidėjo, kad ši diena ateitų. Kultūros centras be žmonių, bendruomenės, kad ir kokios gražios užuolaidos ir puikūs šviestuvai sukabinti, netaps kultūros židiniu“, ‒ sveikindamas kalbėjo meras ir linkėjo, kad kiekvieną vakarą kultūros namuose skambėtų muzika, eilės, vyktų pasirodymai, kad renovuotas kultūros centras iš tikrųjų taptų bendruomenės kultūros centru.

Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Ligita Liutikienė ir Audronė Balnionienė linkėjo, kad šiuose kultūros namuose būtų daug triukšmo, vaikų, skambėtų dainos ir aplodismentai.

„Ypač daug širdies įdėjo direktorė Vaida Skuodienė – pramynė naujus takus iš Gargždų į Plikius“, ‒ pastebėjo vicemerė L. Liutikienė.

„Turėjau svajonę, kad per šias Kalėdas Plikių bendruomenė turėtų patalpas, kur galėtų ateiti Kalėdų Senelis. Tai linkiu Kalėdų Seneliui čia pervargti“, ‒ džiaugėsi vicemerė A. Balnionienė.

Smagių linkėjimų lavina

Savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys linkėjo stiprios scenos, gerų lempų, gero garso. „Tikiuosi, kad garso izoliaciją normalią padarė“, ‒ juokaudamas pridūrė J. Ruškys.

Savivaldybės tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rasa Linkienė linkėjo, kad šie namai būtų ne greito vartojimo, o prabangus restoranas, kur kiekvienas ateitų pamaitinti savo sielos.

Kretingalės seniūno pavaduotoja Danguolė Urbienė prisiminė, kai į kultūros namus susirinkdavo pilnos salės vietos ir aplinkinių kaimų gyventojų. Ji vylėsi, kad visi jie sugrįžtų į atnaujintas, šiltas ir jaukias patalpas. Kolektyvui linkėjo kūrybinio polėkio ir naujų projektų.

Plikių kaimo bendruomenės pirmininkas Jonas Jackus sakė, kad šie namai – ne vien kultūros, bet kaip daugiafunkcis centras, kuriame turi sutilpti visas miestelis. „Rezultatas neblogas, skamba gerai. Ačiū už politinę valią, finansus, visiems, kas prisidėjo prie šito projekto“, ‒ dėkojo bendruomenės pirmininkas.

Gargždų kultūros centro direktorė ir Kretingalės kultūros centro l. e. pareigas direktorė V. Skuodienė dėkojo Savivaldybei už skiriamą dėmesį kultūrai.

Pastatas atnaujintas iš esmės

Svajūnė Anužienė, Kretingalės kultūros centro Girkalių skyriaus etnologė, sakė, kad po pertvarkų atrodo, kad ne į tuos pačius kultūros namus atvykai. Jos nuomone, patalpos dabar šiltos, čia gera būti, bendrauti, viskas dera tarpusavyje, akcentavo, kad po rekonstrukcijos scena – kitoje pusėje.

Kretingalės kultūros centro l. e. pareigas direktorė ir Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė „Bangai“ patvirtino, kad po rekonstrukcijos Plikių kultūros namuose viskas pasikeitė iš esmės. „Pakeistas pastato konstrukcijos stogas, suplanavimas, nebuvo tualeto, o dabar įrengti net trys. Yra persirengimo kambariai, kabinetas, salė aukštomis lubomis. Dabar tai – graži koncertų salė, kuria plikiškiai galės naudotis savo tikslams“, ‒ pakeitimus vardijo V. Skuodienė ir pridūrė, kad anksčiau tai buvo avarinės būklės pastatas. Jos teigimu, kultūra Plikiuose gyvavo ir kultūros namų rekonstrukcijos metu: Kretingalės kultūros centro Plikių skyriaus darbuotojai, kolektyvai repetavo mokykloje. Anot V. Skuodienės, nors projektas strigo dėl rangovo kaltės, dabar plikiškiai turi savo bendrystės erdvę.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė informavo, kad pastato rekonstrukcija kartu su ranga, projektavimu, technine priežiūra kainavo 338 tūkst. eurų.

Monika CALZONAITĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Po rekonstrukcijos Plikių kultūros namus atidarė iš kairės: Kretingalės kultūros centro Girkalių skyriaus etnologė S. Anužienė, Savivaldybės tarybos narė R. Linkienė, Kretingalės kultūros centro l. e. direktorės pareigas ir Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė, Savivaldybės Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus patarėja kultūros politikai J. Polekauskienė, vicemerė L. Liutikienė, meras B. Markauskas, vicemerė A. Balnionienė, Administracijos direktorius J. Ruškys, Kretingalės kultūros centro Plikių skyriaus chormeisterė G. Stankūnaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių