Nepilnamečiams uždrausta dalyvauti loterijose

Seimas pritarė siūlymui pakelti amžiaus kartelę asmenims, įsigyjantiems loterijos bilietus.

Asociatyvinė nuotr.

Loterijų įstatyme įtvirtinta, kad loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai iš perkančio loterijos bilietus asmens privalės reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų. Jeigu toks asmuo nepateiks jo amžių liudijančio dokumento, loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai privalės atsisakyti parduoti jam loterijos bilietus.

Šiuo metu galiojančiame įstatyme reglamentuota, kad Lietuvos Respublikoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų.

Taip pat nustatyta, kad loterijos organizatoriams ir (ar) loterijos bilietų platintojams bei jų darbuotojams draudžiama skatinti asmenis dalyvauti loterijose siūlant jiems įsigyti loterijos bilietus jų platinimo vietose. Šis draudimas netaikomas kai loterijos bilietai platinami interneto ryšiu.

Loterijų įstatymo 28 straipsniopataisoms (projektas Nr.XIVP-1742(2)pritarė 88 Seimo nariai, prieš balsavo 7, susilaikė 23 parlamentarai.

Naujas reglamentavimas įsigalios2023 m. sausio 1 d.Laimėjimai pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos įsigytus loterijos bilietus jaunesniems nei 18 metų, bet vyresniems nei 16 metų amžiaus asmenims busišmokami iki 2023 m. sausio 31 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių