Net ekstremalioje situacijoje brandos egzaminų sesija – sklandi

Rezultatus lemia kiekvieno mokinio individualus darbas

Mėnesį, nuo birželio 22 d. iki liepos 21 d., vykusi pagrindinė egzaminų sesija daugeliui moksleivių – finišo linija. Esminis šių metų pokytis – keliami didesni saugos reikalavimai. Egzaminus mokiniai laikė 9, o ne 14 asmenų grupėse. Pagrindinės sesijos valstybinių brandos egzaminų rezultatai bus skelbiami iki rugpjūčio 5 d. „Bangos“ redakcija teiravosi švietimo atstovų, kaip sekėsi laikyti egzaminus, kai šalyje dar neatšaukta ekstremalioji situacija.

Laikė 187 abiturientai

Kaip ir ankstesniais metais, brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą. Iš viso kandidatai galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Genovaitės Jurevičienės, rajone brandos egzaminus laikė 187 mokiniai (149 Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, 19 Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, 18 Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos) ir 14 eksternų. Praėjusiais metais brandos egzaminus laikė 249 moksleiviai.

Pastebima tendencija, jog, nors moksleivių mažiau, egzaminų pasirinkimo procentas didesnis. Šiais metais lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą (toliau – VBE) pasirinko laikyti 91 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 88,4 proc., užsienio kalbos (anglų) VBE – 93 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 88,4 proc., matematikos VBE – 83,4 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 90,4 proc., istorijos VBE – 41,2 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 33,3 proc., biologijos VBE – 26,7 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 26,1 proc., fizikos VBE – 15 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 21,3 proc., geografijos VBE – 14,4 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 16,5 proc., informacinių technologijų VBE – 10,2 proc. visų abiturientų, praėjusiais metais – 9,2 proc.

Kalbinti moksleiviai laikė 4 egzaminus. Štai abiturientė Aušrinė Tverskytė bei Mindaugas Tamulaitis rinkosi lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, matematikos ir istorijos. Dvyliktokė Julija Bendikaitė pasirinko laikyti lietuvių kalbos, anglų kalbos, matematikos ir fizikos valstybinius egzaminus.

Matematikos išbandymas – sunkiausias

Egzaminų nukėlimas vieniems tapo privalumu, kitiems sujaukė dienotvarkę, kadangi po paskutinio skambučio iki egzaminų sesijos pradžios buvo likęs mėnuo. Abiturientas Mindaugas pasakoja, jog egzaminams skyrė apie tris valandas per dieną. „Karantinas ganėtinai sujaukė pasiruošimą egzaminams, kadangi teko prisitaikyti prie naujų sąlygų, prireikė kur kas daugiau savarankiškumo“, – akcentuoja jis. Štai dvyliktokė Aušrinė teigia, jog nauja mokymosi technika iš pradžių kiek sutrikdė, tačiau, įdėjus daugiau laiko ir pastangų, buvo nesunku „įsivažiuoti“ į ritmą: „Kartais mokymasis nuotoliniu būdu pasirodydavo netgi naudingesnis už įprastą mokymąsi klasėse. Visgi, mano nuomone, nesvarbu, kaip vyksta pasiruošimas – dažniausiai egzamino rezultatus lemia kiekvieno mokinio individualus darbas.“ Jai antrina ir Julija teigdama, jog daugiau teko padirbėti savarankiškai.

Mindaugas labiausiai jaudinosi dėl lietuvių kalbos egzamino. „Po rašinio tikrai atsipalaidavau. Na, o kitiems egzaminams jaučiausi pagal savo jėgas pasiruošęs. Žinoma, sunkiausias pasirodė matematikos egzaminas, nors ir į šį dalyką visada žiūrėjau atsakingiausiai“, – pasakoja jaunuolis. Mindaugui pritaria ir abiturien­tė Aušrinė: „Į kiekvieną egzaminą ėjau nusiteikusi optimistiškai, nes žinojau, kad įdėjau nemažai pastangų, o visa kita – sėk­mės reikalas. Po egzaminų jausdavausi labai išsekusi, todėl apie nieką daugiau negalvodavau, tik apie poilsį. Sunkiausias pasirodė matematikos egzaminas.“ Štai Julija mano, jog visi egzaminai buvo panašūs. „Galbūt lietuvių kalbos temų tikėjausi paprastesnių. Po egzaminų jaučiausi gana gerai, nes didelė našta nukrito nuo mano pečių“, – džiaugiasi abiturientė.

Be jokių trukdžių

Kalbinti moksleiviai sutiko, jog egzaminų metu keblumų neiškilo, tai patvirtino ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė G. Jurevičienė: „Egzaminams buvo tinkamai pasiruošta, egzaminų centrai aprūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis, centruose budėjo Visuomenės sveikatos biuro deleguoti specialistai (džiaugiamės, kad jų pagalbos neprireikė). „Zoom“ programos pagalba vyr. vykdytojams bei atskirų dalykų egzaminų vykdytojams buvo organizuojami instruktažai, tad egzaminų sesija praėjo be jokių trukdžių.“

Vis dėlto specialistė įvardija, jog iššūkių buvo: keitėsi Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo aprašas – pakito reikalavimai patalpoms parengti, keitėsi mokinių skaičius grupėse, atskirų dalykų egzaminų vykdymo instrukcijos, egzaminus vykdančių asmenų atsakomybės, buvo sudaryta galimybė abiturientui atsisakyti vieno ar kito egzamino (mūsų rajone kai kurių egzaminų atsisakė 24 mokiniai). G. Jurevičienė džiaugiasi, jog su saugumo reikalavimais susitvarkyta. „Kandidatai ir egzaminą vykdantys asmenys, atvykdami į brandos egzaminą, privalėjo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išliko pareiga laikytis ne mažiau kaip dviejų metrų atstumo, atvykti į egzaminą sveikiems, neturint pareigos izoliuotis (tai ypač aktualu eksternams, grįžusiems iš užsienio). Jokių incidentų ar pažeidimų nebuvo“, – akcentuoja vyriausioji specialistė.

Paklausus, ką abiturientai planuoja veikti likusią vasarą, Mindaugas bei Julija akcentavo poilsį, keliones. Aušrinė šią vasarą nori nuvykti į keletą Lietuvos vietų bei praleisti kuo daugiau laiko su šeima ir draugais. „Taip pat skaitysiu knygas, nes be galo pasiilgau šio malonumo. Be to, jei bus pakankamai laiko ir noro, galbūt pavyks kur nors ir įsidarbinti“, – dalijasi dvyliktokė.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientų atestatų įteikimo šventė vyks rugpjūčio 14 dieną.


„Geranoriško švietimo įstaigų požiūrio į šių metų iškilusius sunkumus bei susitelkimo ir supratingumo dėka egzaminų sesijos vykdyme dalyvavo visi vykdytojai, kurie puikiai atliko savo darbą. Švietimo ir sporto skyrius dėkoja visiems, padėjusiems sėkmingai įveikti visus šioje situacijoje iškilusius iššūkius. Džiaugiamės sklandžiai praėjusia egzaminų sesija“, – teigia Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė G. Jurevičienė.

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content