Norinčiųjų strateguoti nesutalpina

Užtruko Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos politikai, kol pakeitė ir Strateginio planavimo komisijos sudėtį. Posėdžiui parengtame sprendimo projekte į Strateginio planavimo komisijos narius buvo įtraukti visų frakcijų atstovai, išskyrus frakcijos „Bendra“.

„Įdomu, kad vieną frakciją norima atskirti nuo Strateginio planavimo komisijos. Žinoma, visi turi teisę dalyvauti komisijos posėdžiuose, tačiau, jei nesi narys, nelieka balsavimo teisės“, – kalbėjo V. Macijauskas, frakcijos „Bendra“ pirmininkas. Nors tądien posėdyje dėl atostogų nedalyvavo frakcijos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, buvo balsuojama dėl jos siūlymo į minėtos komisijos sudėtį įtraukti visų frakcijų atstovus, pastarajam nebuvo pritarta.
Parengtame sprendimo projekte į komisiją buvo įtrauktas „Kuriam kartu“ frakcijos atstovas S. Karbauskas, kuris pareiškė – jei šioje komisijoje nebus frakcijos „Bendra“ atstovo, jis taip pat nedalyvausiąs šios komisijos veikloje, be to, vėlgi niekas su juo nederino tokio sprendimo, apie savo kandidatūrą į Strateginio planavimo komisijos sudėtį sužinojęs tik praėjusią savaitę per komiteto posėdį. Po šio pasisakymo Tarybos narys N. Galvanauskas Liberalų sąjūdžio frakcijos vardu paprašė 15 min. pertraukos. Po pertraukos pasiūlyta išbraukti S. Karbausko pavardę ir įrašyti „opozicijos atstovas“. „Kai kurios frakcijos dar net nėra pasiskelbusios opozicinėmis, tai tikimės, kad pasiskelbs artimiausiu metu ir deleguos savo atstovą, kurį galėsime patvirtinti“, – paaiškino N. Galvanauskas. Frakcijos „Kuriam kartu“ narys Martynas Pocius stebėjosi: „Ar čia šventa karvė, kad negalime dar vieno žmogaus įtraukti, juk valdančioji dauguma vis tiek turės daugumą balsų ir nuvažiuos buldozerio principu.“ Posėdyje dalyvavęs Administracijos direktorius Justas Ruškys atkreipė dėmesį, kad pagal komisijos nuostatus yra 11 narių, jei šis skaičius keičiamas, atitinkamai turi būti koreguojami nuostatai. Vicemerė Audronė Balnionienė pridūrė, jog prieš tai dvejus metus buvo taip pat 11 narių, taip pat nebuvo atliepta į visų frakcijų poreikius: „Greitas šios dienos spalvų keitimas yra įdomus. Tačiau yra, kaip minėta 11 narių, jei bus kitas narių skaičius, reikia pradėti nuo nuostatų.“ Už pakeistą Strateginio planavimo komisiją balsavo 15, 9 buvo prieš, 2 susilaikė.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių