Pagalba į namus ir asmeninis asistentas – svarbus žingsnis savarankiškumo link

Asociatyvi nuotr.

Lengvesnė buitis senjorams, savarankiškumo skatinimas žmonėms su negalia ir atokvėpio suteikimas sergančius artimuosius slaugantiems šeimos nariams. Visa tai įmanoma pasinaudojus Klaipėdos rajone teikiamomis socialinių darbuotojų pagalbos į namus ir asmeninio asistento paslaugomis, kurias iš dalies kompensuoja Savivaldybė.

Nuo pagalbos buityje iki integracijos į bendruomenę

Kompensuojamos pagalbos namuose paslaugos teikiamos suaugusiesiems ir vaikams su negalia, senjorams, laikinai savarankiškumo dėl ligos ar kitų priežasčių netekusiems Klaipėdos rajono gyventojams ir socialinę riziką patiriančios šeimoms.

„Šios paslaugos yra itin reikalingos gyventojams, kurie dar gali gyventi savarankiškai, tačiau jiems būtina pagalba buityje. Socialiniai darbuotojai ir jų padėjėjai, atvykę į klientų namus, gali padėti atlikti namų ruošos darbus, nupirkti ir pagaminti maisto, palydėti į gydymo ir kitas įstaigas, ir tiesiog pagelbėti žmogui visur, kur prireikia“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Tokią pagalbą siūlo net kelios organizacijos ir įstaigos: VšĮ „Nuoširdus rūpestis“, Klaipėdos rajono paramos šeimai centras bei VšĮ Nacionalinis socialinės integracijos institutas. Norintieji gauti specialistų pagalbą į namus turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją ir užpildyti prašymą.

Asmeninio asistento paslauga

VšĮ Dovilų socialinių iniciatyvų centras siūlo naudotis dar viena – asmeninio asistento pagalbos forma. Taip žmogui užtikrinamos didesnės galimybės mokytis, dirbti ir gyventi kiek įmanoma savarankiškiau.

Kaip pasakoja Dovilų socialinių iniciatyvų centro vadovė Šarūnė Petruškevičienė, asmeninis asistentas dirba pagal principą ne viską padaryti už žmogų, bet padėti jam atlikti tam tikrus darbus kartu. Svarbiausias jo uždavinys – ne atlikti veiksmus už neįgalųjį, o atlikti kartu su juo. Asmeninis asistentas taip pat padeda nuvykti į reikiamą vietą, pagelbėja bendraujant, tvarkant finansus, orientuotis aplinkoje, organizuoti laisvalaikį ir poilsį, palydėti ir padėti nuvykti į darbo pokalbį, surasti tinkamą transporto priemonę, padėti judėti ten, kur nėra pritaikyta aplinka.

„Individuali, pagal kiekvieno poreikius pritaikyta asmeninio asistento pagalba labai svarbi ne tik žmogui, kuris prarado savarankiškumą, bet ir jo šeimos nariams. Jie irgi gali grįžti į darbus, socializuotis, turėti laisvo laiko sau. Iš esmės, savarankiškiau ir oriau jaučiasi ir pats žmogus, kuriam reikalinga pagalba, ir jo šeima, kuriai lieka laiko tenkinti savo poreikius“, – sako vicemerė Ligita Liutikienė.

Neįgalus asmuo, pageidaujantis gauti asmeninę pagalbą, ar jo tėvai, įtėviai ar globėjai (rūpintojai), ar vaikai (įvaikiai) turi kreiptis į Klaipėdos rajono paramos šeimai centrą ir užpildyti nustatytos formos prašymą-paraišką dėl asmeninės pagalbos. Informacija dėl reikiamų dokumentų ir kitais klausimais teikiama telefonu 8 675 92176, el. p. centras.projektai@gmail.com.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių