Pasiekimai

Europos Sąjungos konkurse – ir mūsų rajono mokiniai


Balandžio 1–2 dienomis Vilniuje vyko Europos Sąjungos jaunųjų (14 – 19 metų) mokslininkų konkurso antrasis etapas. Jame, kaip ir kasmet, suvieniję jėgas Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras ir Respublikiniai moksleivių techninės kūrybos rūmai meta mokiniams iššūkį – skatina paragauti mokslininko tyrėjo duonos ir pajusti kūrybos džiaugsmą.


Konkurse dalyvavo ir mūsų rajono, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos keturios abiturientės. Judita Skuodaitė ir Gintarė Kareivaitė su darbo vadove chemijos mokytoja Regina Skuodiene parengė mokslinį tiriamąjį darbą „Medžių pelenų ekologinė reikšmė“, kurio tikslas – naudojant medžių pelenus pagerinti rūgščios reakcijos dirvožemio chemines savybes ir sudaryti geresnes sąlygas augalams augti. Merginos sužavėjo vertinimo komisiją ir buvo apdovanotos II laipsnio diplomu. Gabija Čeledinaitė ir Kristina Juostaitė su darbo vadove biologijos mokytoja metodininke Raimonda Kundrotiene parengė mokslinį tiriamąjį darbą „Saugumas kelyje – realybė ar utopija?“, ir buvo apdovanotas padėkos raštu.


Lietuvoje dvidešimtąjį kartą vykęs konkursas sukvietė beveik 300 jaunųjų mokslininkų iš visos Lietuvos. Pristatyta per 150 mokslinių darbų, kurie varžėsi dešimtyje sekcijų: aplinkos, biochemijos, biologijos, humanitarinių mokslų, socialinių mokslų, sveikatos, astronomijos, chemijos, fizikos ir inžinerijos, kompiuterijos. Iš kiekvienos grupės atrinkta po keleta darbų. Įdomiausios vertinimo komisijai pasirodžiusios temos („Ausinukų įtaka moksleivių sveikatai“, „Reakcijos laiko ir sugebėjimo susikaupti kitimas įvairiomis sąlygomis“, „Sunkiųjų metalų ir bendrosios sieros koncentracijos tyrimas pušų žievėse“ ir kitos) balandžio 23–25 dienomis varžysis nacionaliniame etape, kurio laimėtojai vasarą savo darbus pristatys Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso finale Danijoje.


Nors šių metų konkursas dar nesibaigė, tačiau organizatoriai skatina aktyviai ruoštis kitiems metams. Jie teigia, kad nei vienas darbas nenueina vėjais. Suprantama, nugalėtojų būna nedaug, tačiau daugumai šis konkursinis projektas liks lyg malonus mokyklos laikų eksperimentas, suteikęs žinių, praplėtęs akiratį.


Nepamirškite, kad mokiniai – tai pasaulio, Europos, bet pirmiausia – Lietuvos ateitis. Kviečiame visas rajono mokyklas prisijungti prie kasmet vykstančio konkurso. Daugiau informacijos apie tai rasite internetinėje svetainėje www.njmk.smm.lt.


Kristina JUOSTAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių