Pasijutę „ant bangos“, piešė Gargždų simbolius

Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojai Tarptautinei žmonių su negalia dienai bažnyčioje surengė koncertą ir piešinių parodą „Ant bangos“.

Artėjant Tarptautinei žmonių su negalia dienai Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenė rinkosi maldai Gargždų bažnyčioje. Čia lankytojai su darbuotojais surengė savo piešinių parodą „Ant bangos“ ir pradžiugino nuoširdžiomis dainomis.
Antradienį po pamaldų Gargždų socialinių paslaugų centro lankytojai, jų tėvai, globėjai, darbuotojai nesiskirstė. Čia tradiciškai minėjo Tarptautinę žmonių su negalia dieną. Susirinkusiuosius pasveikinusi centro direktorė Viktorija Lygnugarienė linkėjo drąsos, nebijoti būti savimi, atsiverti pasauliui, džiaugtis. Ji padėkojo už galimybę sakralinėje aplinkoje eksponuoti lankytojų darbus. Atsiskleisti jų kūrybiškumo pradams padeda socialiniai darbuotojai.
„Šiame centre atradome šilumą, jaučiamės saugūs, suprasti. Čia dalijamės savo išgyvenimais, džiaugiamės, kad esame vieni kitiems reikalingi“, – koncertinės programėlės metu kalbėjo Arvydas Gerdauskis. Susirinkusiuosius savo nuoširdžiomis dainomis šildė centro lankytojai. Po to visi apžiūrėjo piešinių parodą „Ant bangos“.
Dailės užsiėmimams vadovaujanti socialinė darbuotoja Rasa Antanavičienė kalbėjo, kad kasmet Tarptautinę neįgaliųjų dieną lankytojai savo darbais puošia bažnyčią.
„Šiemet kilo mintis piešti ant laikraščio – pasirinkome rajono laikraštį „Banga“. Prisiminėme, kad dar yra „Gargždų banga“ – futbolo komanda. Kai mūsų klausia, kaip gyvename, atsakome, kad mes ant bangos, – šypsojosi R. Antanavičienė. – Mes kartu ieškojome idėjų ir padėjome autoriams jas atskleisti savo piešiniuose.“


Parodos iniciatoriams kilo mintis piešiniuose užkoduoti pažįstamas, svarbiausias Gargždų vieteles. Reikia gerai įsižiūrėti, ir kūrinėliuose pastebėsime ne vieną miesto detalę, simbolį – senuosius parko laiptus, ąžuolus, Miniją, kino teatrą, Kultūros centrą, numylėtinį katinuką Gargžduką.
Šiemet nauja tai, kad piešinius tapė akvarele ant laikraščio. Išbandė ir kitą techniką – iš spalvoto popieriaus rutuliukų dėliojo meniškus vaizdus. Tai buvo ilgas ir sudėtingas darbas.
Socialinių darbuotojų padedami paveikslus kūrę A. Gerdauskis, Vyktautas Tamašauskas, Birutė Žukauskaitė, Tomas Liutikas jautėsi „ant bangos“.
Kunigas Mindaugas Stonys palinkėjo visiems sveikatos ir leisti skleistis kūrybiškumui, ramiai laukti kalėdinių švenčių.
Lankytojos mama Vanda Meškienė širdingai padėkojo centro darbuotojams už rūpestį ir globą.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių