Per metus pastatyta Jakų mokykla ugdytinius pasitiks rudenį

Daugiau kaip 2,3 mln. Eur – tokia Jakų mokyklos kaina.

Daugiau kaip 2,3 mln. Eur – tokia it ant mielių greit iškilusios Jakų mokyklos kaina. Liko tik smulkūs baigiamieji darbai, ir jau kitų metų rugsėjį čia klegės vaikų balsai. Sendvario seniūnijos gyventojai džiaugiasi, kad pagaliau po truputį gydomas metų metus tvinkčiojęs švietimo infrastruktūros pūlinys. Gyventojų augimo tempas šioje seniūnijoje toks spartus, kad nespėjama įrengti, sutvarkyti jiems reikalingos infrastruktūros, dėl ko patiriama daug nepatogumų. Daug kas vaikus veža į uostamiesčio švietimo įstaigas.

Norinčiųjų mokytis ir dirbti nestinga
Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Urbutė „Bangai“ sakė, kad šis projektas buvo labai lauktas. „Dabartinė mokykla, iš kurios darželis beliko, yra senas pastatas, mažai vietos, neatitinka higienos normų… Džiaugiuosi, kad buvo pasiryžta statyti naują mokyklą, nepasirinktas koks nors priestatų kelias. Net neabejoju, kad tai bus rajono top švietimo įstaiga“, – džiaugiasi L. Urbutė. Jos nuomone, naujas pastatas yra naujas: objekto šildymo kaštai turėtų būti nedideli, tam pasirinktos atitinkamos statybinės medžiagos, o bendras vaizdas labai šiuolaikiškas. Darželis apsuptas žalumos, besiribojantis su parku, aplink daug teritorijos, kurioje ir žalieji plotai, ir aikštynai. Vidaus patalpos modernios, pritaikytos vaikų poreikiams, veiks ir valgyklėlė, ir sporto salė.
„Jaunų šeimų mūsų seniūnijoje daugėja, todėl, kai pradėjo dygti mokykla, iškart atsirado norinčiųjų į ją vesti savo atžalas. Be to, pradėjo rašyti, skambinti žmonės, kurie norėtų šioje mokykloje dirbti. Tad iš ko rinktis tikrai bus“, – neabejoja Sendvario seniūnijos seniūnė L. Urbutė. Planuojama, jog Jakų mokykla bus Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro prieglobstyje, komplektavimo klausimais, apdailos jau dabar rūpinosi Slengių mokykla-daugiafunkcis centras.

Liko tik detalės
Dvi ikimokyklinio ir keturios pradinio ugdymo klasės – iš viso iki 100 vaikų – toks jau anksčiau skelbtas numatomas Jakų mokyklos krūvis. Rangos darbus atlieka UAB „Statmax“. Bendrovės direktoriaus pavaduotojas gamybai Artūras Smilgys pasakojo, kad statybvietę Jakuose pradėjo ruoštis dar praėjusių metų spalį, o lapkritį visu pajėgumu pradėjo vykdyti darbus. Tad projektas įgyvendintas beveik per metus, nors rangos darbų sutartis buvo pasirašyta 22 mėnesiams. Anot jo, planas buvo statinį užbaigti dar anksčiau, tačiau sutrukdė pandemija, ekonominė situacija, kainų augimas, tiekėjų nestabilumas. „Manau, pateisinome užsakovo lūkesčius“, – sakė jis.
Praėjusį penktadienį su Klaipėdos rajono savivaldybės vadovais Jakų mokyklą darkart apžiūrėjęs ir darbus įvertinęs A. Smilgys „Bangai“ sakė, jog liko tik baigiamosios procedūros: priduoti statinį valstybinei komisijai, šiuo metu informacija pateikta „Infostatyboje“, laukiama, kol bus suformuota komisija. „Pavasarį dar patikrinsime, ar tinkamai sudygo žolė. Jei kažkur bus neišdygusi, reikės pakoreguoti. O daugiau 100 proc. baigta“, – sakė A. Smilgys. Paklaustas, kas buvo sudėtingiausia, atsakė, jog, kaip ir daugeliui, darbo jėgos trūkumas ir jau anksčiau paminėtas tiekėjų nestabilumas. „Nebėra to algoritmo, kokį turėjome prieš tai. Pailgėjo medžiagų teikimo terminas“, – komentavo „Statmax“ direktoriaus pavaduotojas gamybai A. Smilgys. Jis paaiškino, jog matomiems statybos darbams (fasadui, vidaus apdailai ir t. t.) galioja 5 metų garantija, paslėptiems, nematomiems darbams – 10 metų, tyčia paslėptiems – 20 metų.

Iki euforijos – tik didesnės salės
Jakų seniūnaitis Rolandas Adomauskas „Bangai“ sakė, kad naujos mokyklos išties labai reikėjo, nes senasis pastatas, nors ir paveldo, yra tragiškos būklės. „Naujos mokyklos statinys modernus, gražus, o mūsų gyvenvietė auganti, tad vien pliusai. Esame labai laimingi, viskas išties gražu. Bet iki visiškos euforijos trūksta vienintelio dalyko – truputį didesnės sporto salės. Yra daug sportuojančio jaunimo: ir krepšinis, ir merginų futbolas… Tad galėjo didesnę salę padaryti, juk tada būtų ir mokyklai didesnė nauda, ir bendruomenei. Pradžioje buvo numatyta 90 kvadratinių metrų, vėliau padarė 130 kvadratinių metrų, bet galėjo dar didesnę“, – kalbėjo Rolandas. Anot jo, vien dėl darželių daug gyventojų, kurie faktiškai gyvena Sendvario seniūnijoje, gyvenamąją vietą deklaruoja Klaipėdoje, nes ten veža atžalas, dėl to nukenčia rajono Savivaldybė.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad sutarties su rangovais vertė – daugiau nei 2,3 mln. eurų. Iš jų – 864 tūkst. eurų – valstybės lėšos. 2022 m. būtent iš valstybės lėšų bus perkama mokyklos įranga ir baldai, tam skirta 275 tūkst. eurų. „Savivaldybės lėšos Jakų mokyklai yra kiek daugiau nei 1,4 mln. Eur“, – teigė E. Badalova.

Įdomu
Lapkričio 1 dienos duomenimis, Sendvario seniūnijoje deklaruotų gyventojų buvo 14 446. Dar 2021 metų sausį buvo 12 750 gyventojų, iš kurių iki 7 metų amžiaus – 1 159, 7–16 metų – 1 328.

Jakų mokyklos vidaus erdvės pritaikytos būsimiems ugdytiniams – šiuolaikiškos, estetiškos.
Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai vietoje įvertino pastatytą Jakų mokyklą, pasidžiaugė nuveiktu darbu.

Agnė ADOMAITĖ
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių