Permainos

Valdas Ivanauskas paliko Gargždų „Bangą“


Gargždų „Bangos“ vyriausiasis treneris Valdas Ivanauskas paliko mūsų miesto komandą ir išvyko į Azerbaidžaną vadovauti Sumgaito „Standard“ ekipai.


Prašys kompensacijos


Valdas Ivanauskas „Bangą“ treniravo nuo praėjusių metų vasaros, kai komandą paliko pusantrų metų ją treniravęs italas Fabio Lopezas. Vienas iš garsiausių Lietuvos futbolininkų ir trenerių V. Ivanauskas praėjusiais metais „Bangos“ ekipai padėjo iškovoti bronzos medalius I lygoje, o šiemet komandai pradėjus žaisti aukščiausioje lygoje vadovavo jai pirmąją sezono pusę. Antrąją sezono pusę „Bangai“ teks pradėti su nauju treneriu, nes V. Ivanauskas jau susitarė dėl metų kontrakto su Azerbaidžano Sumgaito miesto „Standard“ ekipa. Su juo į „Standard“ klubą taip pat išvyksta ir buvęs jo komandos draugas legendiniame „Žalgiryje“ Igoris Pakratjevas, kuris nuo praėjusių metų rugsėjo, kai atsisveikino su Marijampolės „Sūduva“, buvo be darbo.


VšĮ „Gargždų futbolas“ valdybos pirmininkas Dainius Šatkus sakė, kad „Bangos“ klubas sutartį su Valdu Ivanausku buvo pasirašęs iki šio sezono pabaigos, tačiau joje buvo įrašytas punktas, kad treneris klubą gali palikti kontrakto galiojimui nesibaigus. „Sutarties nutraukimo atveju buvo numatyta tam tikros sumos kompensacija. Jos ir prašysime iš Azerbaidžano klubo“, – teigė jis.


Treniruos Vytautas Jančiauskas


Naująją A lygos sezono pusę „Banga“ pradės jau su nauju treneriu. VšĮ „Gargždų futbolas“ valdybos pirmininkas teigė, kad buvo svarstomos kelios kandidatūros. Viena jų – buvęs gargždiškis Arminas Narbekovas, kurį pasiūlymas treniruoti gimtojo miesto komandą sudomino, tačiau jis negalėjo jo priimti, nes šiuo metu turi galiojančią sutartį su vienu Austrijos futbolo klubu. Dėl galiojančios sutarties su Marijampolės „Sūduva“ tapti „Bangos“ treneriu atsisakė ir antrasis „Sūduvos“ treneris Donatas Vencevičius. Taip pat svarstyta ir „Žalgirio“ trenerio Mindaugo Čepo kandidatūra, tačiau atvykti dirbti į Gargždus jam sutrukdė asmeninės priežastys.


Planuojama, kad naujuoju „Bangos“ treneriu taps Vytautas Jančiauskas, su kuriuo jau šią savaitę ketinama pasirašyti oficialią sutartį. D. Šatkus teigė, kad V. Jančiausko pasirinkimą lėmė Lietuvos futbolo autoritetų rekomendacijos. „Iš jų apie Vytautą Jančiauską girdėjome daug gerų atsiliepimų. Didelis pliusas, kad jis yra ne tik praktikas, bet ir labai geras futbolo teoretikas. O tai mūsų jaunai komandai labai svarbu. Dabar pats laikas jaunus žaidėjus mokyti futbolo strategijos, taktikos, padėti jiems suprasti, kad futbolas žaidžiamas ne tik kojomis, bet pirmiausia galva“, – kalbėjo VšĮ „Gargždų futbolas“ valdybos pirmininkas.


Įkvėpė futbolo tradicijos


54 metų Vytautas Jančiauskas šiuo metu dirba dėstytoju Vilniaus pedagoginiame universitete, moko futbolo teorijos. Tačiau jis ne tik teoretikas, bet ir praktikas. 1985-1997 m. V. Jančiauskas buvo „Žalgirio“ treneris, 2003 m. treniravo Vilniaus „Vėtrą“, nuo 2004 m. vidurio iki 2005 rugsėjo dirbo Šiaulių „Šiaulių“ strategu, 2006 m. buvo „Vėtros-2“ komandos vyriausiuoju treneriu, o 2007 m. „Vėtros“ komandos treneriu.


Paklaustas, kas lėmė apsisprendimą treniruoti Gargždų „Bangos“ komandą, V. Jančiauskas sakė: „Kai dirbau „Žalgiryje“, daug mano auklėtinių buvo kilę iš Gargždų – tai Rimvydas Martinaitis, Ričardas Zdančius, Girius Kalvaitis ir kt. Visada žinojau, kad Gargždai yra futbolo miestas. Tikriausiai tai ir lėmė sprendimą atvykti čia dirbti. Turėtų būti smagu dirbti mieste, turinčiame gilias futbolo tradicijas.“


Būsimasis „Bangos“ treneris teigė, kad didelių stebuklų iš komandos nesitiki, tačiau tikino, kad stengsis siekti kuo geresnių rezultatų. „Kiek žinau, komanda šį sezoną ruošėsi žaisti I lygoje ir visai netikėtai, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, pateko į A lygą. Įvertinus „Bangos“ žaidėjų amžių, tai jiems jau pats laikas pradėti rimtai žaisti aukščiausioje lygoje. Likimas lėmė vaikinams jau šiemet išbandyti savo jėgas A lygoje, tad tikiuosi, kad jie vertina šią galimybę ir dės dar daugiau pastangų siekiant kuo geresnių rezultatų“, – kalbėjo V. Jančiauskas.


Milda JUDELYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių