Personalo formavimas gali būti lengvesnis, pasitelkus išorės specialistus

Asociatyvi nuotr.

Suformuoti puikią komandą užtrunka, nes rasti bei pritraukti reikiamus komandos narius, neturint specifinių žinių bei patirties, yra ganėtinai sunku. Laimei, su šia nelengva užduotimi organizacijoms nėra būtina tvarkytis vienoms, nes visada galima pasitelkti specialistus iš išorės, kurie norimą rezultatą padės pasiekti lengviau ir greičiau.

Kokias funkcijas ieškant, pritraukiant bei vertinant potencialius darbuotojus galima patikėti išorės specialistams?

Mąstant apie išorės specialistų pagalbą, ieškant, pritraukiant bei vertinant potencialius kandidatus į atsilaisvinusias ar naujai įsteigtas darbo vietas, dažnai kyla klausimas, kokias funkcijas šiame procese yra pasirengę perimti išorės specialistai. Atsakymas yra tikrai paprastas ir aiškus – visas.

Kaip yra vykdomas potencialių kandidatų pritraukimas, pasitelkiant išorės specialistus?

Kandidatų pritraukimas yra vykdomas aktyviai, t. y. pasitelkiant visus reikiamus metodus bei instrumentus, tačiau prieš pradedant šį procesą, su organizacijos atstovais personalo atrankos agentūros specialistai visada aptaria realius būsimo darbdavio poreikius bei lūkesčius, susijusius su naujais specialistais, turėsiančiais papildyti jau sukomplektuotą ar naujai komplektuojamą komandą.

Išanalizavus būsimo darbdavio poreikius, personalo atrankos agentūros specialistai sutelkia visą savo dėmesį į darbo bei įmonės organizacinės kultūros analizę. Norint rasti geriausius kandidatus, šis žingsnis yra privalomas.

Sėkmingai veikianti organizacija žino, kokią reikšmę turi tinkama strategija tikslams pasiekti. Potencialių darbuotojų paieška, pritraukimas bei vertinimas taip pat nėra išimtis: norint pritraukti geriausiai visus kriterijus atitinkantį profesionalą, būtina aiški ir išbaigta strategija, kurią taip pat parengs personalo atrankos agentūros specialistai.

Ieškant naujų komandos narių, orientuojamasi tiek į aktyvius kandidatus, kurių pritraukimui yra panaudojami profesionaliai išorės specialistų parengti bei didžiausiuose darbo skelbimų portaluose ir socialinėje medijoje „ištransliuoti“ darbo skelbimai, tiek į pasyvius kandidatus, kurių pritraukimui yra panaudojamas garsusis „galvų medžioklės“ metodas. 

Kaip yra vykdomas potencialių kandidatų vertinimas, pasitelkiant išorės specialistus?

Potencialių darbuotojų kompetencijų vertinimas, atrinkus geriausiai keliamus reikalavimus atitinkančius kandidatų gyvenimo aprašymus, yra atliekamas pasitelkiant tokius instrumentus, kaip pusiau struktūruoto interviu metodas ir UNLOCK testas, kuris taikomas tada, kai norima įvertinti atrinktų kandidatų asmenines savybes, jų galimą vaidmenį komandoje bei turimas ir deklaruojamas vertybes.

Norint surinkti išsamesnę informaciją apie potencialius darbuotojus, personalo atrankos agentūros specialistai gali pasitelkti ir Tripod testus. Šis holistinis kandidatų vertinimas padeda įvertinti protinius kandidatų gebėjimus bei tokias asmenines savybes, kaip motyvacija dirbti siūlomą darbą, orientacija į rezultatus, atsparumas stresui, gebėjimas dirbti komandoje ir t. t.

Kaip yra užbaigiamas atrankos procesas, pasitelkiant išorės specialistus?
Išorės specialistai, įvertinę visus atrinktus kandidatus, potencialiam darbdaviui pristato tik geriausiai jų poreikius bei lūkesčius atitinkančius asmenis bei įvardija kiekvieno iš kandidatų potencialą ir, kas taip pat labai svarbu, riziką, su kuria yra tikimybė susidurti, pasirinkus vieną ar kitą kandidatą. Būsimam darbdaviui nereikia rūpintis nei susitikimų su kandidatais organizavimu, nei grįžtamojo ryšio apie atrankos eigą teikimu dalyvavusiems atrankoje asmenims, nes visu tuo rūpinasi personalo atrankos agentūros specialistai, kurie taip pat, esant reikalui, suteikia daugiau informacijos ir apie visus atliktus darbus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių