Pirmą kartą festivalyje „Klaipėdos muzikos pavasaris“ pasirodys „Grammy“ laureatai „Third Coast Percussion“ iš JAV

Vienintelį koncertą Lietuvoje surengs iš Čikagos atvyksiantis perkusininkų kvartetas „Third Coast Percussion“. Kolektyvas, trinantis ribas tarp žanrų ir keičiantis klasikinės muzikos suvokimą, uostamiesčio publikai ruošia netikėtumų žadantį koncertą. Perkusininkų rengiama programa „Philip Glass ir kiti mimalistai” vyks balandžio 12 dieną 18.30 valandą Klaipėdos koncertų salėje (KKS).

Skambės amerikiečių naujos kartos menininkų kūryba

„Third Coast Percussion“ narys, kompozitorius Davidas Skidmore’as pabrėžė, kad koncertas pasižymės plačiu emocijų spektru. „Koncerte skambėsiančio kompozitoriaus Steve‘o Reicho „Muzika medžio gabalėliams” yra jaudinantis, tarsi muzikinis vaikščiojimas lynu. Autorės Jlin’s „Duality“ yra saldus, bet kartu ir ilgesingas. Devonté Hyneso „Perfectly Voiceless” užgniaužia kvapą, tačiau jame taip pat galima išgirsti ilgų, paprastų melodijų, atliekamų metaliniais vamzdžiais ir vibrafonu. O Philipo Glasso „Aguas da Amazonia” pasižymi didžiuliu emociniu diapazonu – nuo meditacinės ramybės iki ekstazinės euforijos. Šiai programai atlikti reikia skirti daug jėgų. Tačiau būtent taip ir mėgstame koncertuoti, visą energiją atiduodami scenai“, – būsimo koncerto programą pristatė D. Skidmore‘as.

Čikagos perkusistų kvartetas pasirodymui Klaipėdoje ruošia įspūdingą dviejų dalių programą. Kaip sufleruoja pavadinimas, programos pagrindinis akcentas – amerikietiško minimalizmo guru Philipo Glasso muzika. Visą antrąją koncerto dalį užims stambus ciklinis P. Glasso kūrinys „Aguas da Amazonia“ / „Amazonijos vandenys“.

„Amerikiečių minimalizmas padarė įtaką beveik visiems muzikos žanrams, ne tik klasikinei muzikai. Šioje programoje klasikinius Steve’o Reicho ir Philipo Glasso minimalizmo kūrinius siejame su naujos kartos menininkais, kuriuos įkvėpė šis žanras. Devonté Hynes yra popmuzikos atlikėjas, Jlin – elektroninės šokių muzikos prodiuserė, aš esu klasikinės muzikos kompozitorius, bet mums visiems įtakos turėjo Philipo Glasso ir Steve‘o Reicho muzika“, – pasakojo D. Skidmore‘as.

Pirmoje koncerto dalyje skambės P. Glasso muzikos įkvėpta kitų minimalistų kūryba. Tarp jos bus kito garsaus amerikiečio Steve’o Reicho kūrinys „Music for Pieces of Wood“ / „Muzika medžio gabalėliams“. Kompozitorius nurodo tikslų kiekvieno medžio tašelio tono aukštį – tai vieninteliai kūrinyje naudojami instrumentai. Kiekvienas atlikėjas, prieš įsiliedamas į bendrą faktūrą, demonstruoja savąją šios formulės versiją.

Pirmoje koncerto dalyje taip pat skambės Jlin „Duality“ / „Dvilypumas“ iš 7 dalių ciklinio kūrinio „Perspective“ / „Perspektyva“,Devontés Hyneso „Perfectly Voiceless“ / „Tobulai nebylus“ ir grupės nario Davido Skidmore’o „Torched and Wrecked“ / „Padegtas ir sudaužytas“.

Plečia klasikinės muzikos sampratos ribas

Nuo 2005 metų gyvuojantis „Third Coast Percussion“ garsėja pasirodymais, kuriuose atsiskleidžia tiek klasikinės muzikos patirtis, tiek eksperimentiniai atradimai. Ansamblyje groja David Skidmore, Robert Dillon, Peter Martin ir Sean Connors. Perkusininkų kvartetas 2017 m.  laimėjo „Grammy“ apdovanojimą Geriausio ansamblio atlikimo kategorijoje už Steve’o Reicho kūrinių perkusijai albumą. 2022 m. jis buvo dar kartą nominuotas „Grammy“ apdovanojimui už du kūrinius, kurie skambės būsimame koncerte Klaipėdoje.

Ansamblis ne tik koncertuoja su pripažintomis klasikinės scenos asmenybėmis, bet ir dirba su Franko Lloydo Wrighto fondo architektais, „Hubbard Street Dance Chicago“ trupės šokėjais, taip pat su „indie“ roko muzikantais, rengia edukacinius projektus ir kt.  

Ansamblio „Third Coast Percussion“ nariai, patys būdami Glasso kūrybos gerbėjai, 2016 m. aranžavo keletą kompozitoriaus kūrinių savo multimedijiniam projektui „Paddle to the Sea“ („Irkluok į jūrą“). Remdamiesi tiek ansamblio „Uakti“ aranžuotėmis, tiek originaliomis kūrinių versijomis fortepijonui, „Third Coast Percussion“ perkusininkai sukūrė savo versiją. 2020 m. ansamblis aranžavo likusias ciklo „Amazonijos vandenys“ dalis, taip pat ir „Metamorfozę“. Lietuvoje šis kūrinys dar nei karto nebuvo atliktas, tad klaipėdiečiai turės ypatingą progą jį išgirsti pirmieji.

Į vienintelį amerikiečių perkusininkų „Third Coast Percussion“ koncertą klausytojai kviečiami balandžio 12 d. 18.30 val. KKS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių