Pirmojo istorijoje dezinformacijos raštingumo egzamino laureatai – vienuoliktokai iš Klaipėdos

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė sveikina moksleivius, kurie geriausiai pasirodė pirmajame dezinformacijos raštingumo egzamine – Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokinius.

„Šiuolaikiniame pasaulyje gebėjimas atskirti dezinformaciją nuo teisingos informacijos yra kertinis gebėjimas. Vystantis dirbtinio intelekto technologijoms, priešiškoms valstybėms naudojant įvairias manipuliacines priemones, kai melas yra pateikiamas su krislu tiesos taip tarsi darant informaciją patikimesne, dezinformacija atrodo visiškai kitaip nei tada, kai tik pradėjome apie ją kalbėti. Šiandien galima pasidžiaugti ne tik puikiais moksleivių rezultatais dezinformacijos egzamine, bet ir tuo, jog šiuolaikiniai moksleiviai apskritai tolsta nuo rytų informacinės ir kultūrinės erdvės, kurioje dominuoja melas. Tikiuosi, tokios iniciatyvos kaip dezinformacijos egzaminas plėsis, stiprės ir kasmet galėsime džiaugtis vis geresniais rezultatais“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Vyriausybės kanceliarijos su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ gegužės pradžioje organizuotame egzamine dalyvavo 107 iš anksto užsiregistravusių 9–12 klasių moksleiviai iš 61 šalies mokyklos – beveik 2000 mokinių iš 33 Lietuvos miestų ir miestelių.

Prieš egzaminą moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutavo apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus.

Suskaičiavus egzamino rezultatus paaiškėjo, kad neabejotinais lyderiais tapo Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 md klasės mokiniai: tiek bendra jų klasės surinktų taškų suma (11402), tiek ir klasės vidurkis (518,27) gerokai pranoko kitų egzamine dalyvavusių klasių rezultatus – antroje (6109 taškai) ir trečioje (9061 taškai) vietose likusių klasių vidurkiai buvo kiek aukštesni nei 430, o prasčiausiai egzaminą išlaikiusių klasių vidurkiai nesiekė 100 taškų.

Primename, kad savo žinias dezinformacijos srityje gali pasitikrinti visi norintieji: kviečiame išbandyti „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį, nemokamą kursą „InfoSkydas“, kuris skirtas išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją. Kursas prieinamas čia.

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių