Plikiuose bus uždarytas palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimo projektui, kuriame siūloma uždaryti Plikių palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių.


Sprendimas priimtas remiantis šių metų spalio 27 d. Paupių pirminės sveikatos priežiūros centro parengtu raštu dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų teikimo. Rašte minima, kad Paupių PSPC gavo raštus iš Valstybinės ligonių kasos prie SAM ir Klaipėdos teritorinės ligonių kasos, kuriuose išdėstyta nauja palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka, remiantis nauja įstatymų redakcija. Joje numatyti minimalūs reikalavimai specialistams, patalpoms ir medicinos priemonėms.
Rašte teigiama: „Mūsų įstaiga negali įvykdyti minimalių reikalavimų specialistams, nes yra per mažas finansavimas (už 15 funkcionuojančių lovų), kad galėtume dar papildomai mokėti darbo užmokestį 4 slaugytojų padėjėjoms, medicinos psichologui.“ Neužtikrinami minimalūs reikalavimai medicinos priemonėms – įstaiga neturi deguonies tiekimo įrangos, infuzinės pompos, mobiliosios vonios, priemonių parenterinei mitybai užtikrinti ir lėšų šioms priemonėms įsigyti. Įstaiga neturi įrengtos priėmimo patalpos (kambario) su tualetu, pritaikytu neįgaliesiems, laikinos mirusiųjų laikymo patalpos, lėšų remontui, patalpų rekonstrukcijai nėra.
„Susumavus visas aplinkybes, atlikus paskaičiavimus – net ir atlikus patalpų kapitalinį remontą (2018 m. sąmata – 712 023,02 eurų), turint funkcionuojančias 20 lovų, esant naujiems SAM reikalavimams, skyrius dirbtų nuostolingai. Siūlome svarstyti klausimą apie Plikių palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus uždarymą“, ‒ apibendrinama Paupių PSPC rašte.
Tarybos nariai pritarė šiam sprendimo projektui. Nuo 2023 m. vasario 1 d. uždaromas Plikių palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius. Taip pat 2023 m. dėl uždaromo minėto skyriaus bus reikalingi papildomi 30 000 Eur išeitinėms išmokoms.


Monika CALZONAITĖ

1 Komentaras

  • Jeeee))) uždarykime, tai juk lengviausia išeitis,ar ne? O visus ten slaugomus, kurie iki uždarymo dienos nespės numirti, kur? Į gatvę? Užtat Plikiai, jei neklystu, vieni iš kandidatų naujų Lėbartų kapinių filialo atidarymui.Kapinės niekada nebus nuostolingos, atitiks visus keliamus reikalavimus, o svarbiausia, mirusiesiems tas pats—‘, kur ir kaip jie bus palaidoti. Jie nesiskūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių