Skip to content

Po pertraukos vykęs Tarybos posėdis praėjo be didesnių nesutarimų

Ketvirtadienį, rugpjūčio 29 dieną, po mėnesio pertraukos įvyko Klaipėdos rajono savivaldybės posėdis. Jame dalyvavo ne visi 27 Tarybos nariai – Vytautas Tamošauskas tuo metu atostogavo. Dauguma iš 63 sprendimų projektų buvo priimti vienbalsiai, tik priimant kelis sprendimų projektus kai kurie politikai susilaikė.

Dėmesys keliams ir transportui

Taryba nusprendė, kad daugiau nei 170 kelio atkarpų Klaipėdos rajone (gatvių, vietinės reikšmės kelių), kurie priklauso „Via Lietuva“, bus perimti Savivaldybės nuosavybėn ir taip ji taps atsakinga už šių kelių priežiūrą, tiesimą bei saugaus eismo organizavimą.

Taip pat Taryba pritarė Klaipėdos savivaldybės ir įmonės „Via Lietuva“ bendradarbiavimo sutarties pasirašymui – „Via Lietuva“ turės remontuoti sankryžą kelyje Klaipėda–Radailiai–Kretinga bei ten įrengti šviesoforus, o visas statybų darbų išlaidas padengs Klaipėdos rajono savivaldybė.

Visi Tarybos nariai sutiko ir dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo su Palangos miesto savivaldybe dėl viešojo susisiekimo maršruto Nemirseta–Vytauto g.–Vanagupės g.–Ligoninė organizavimo ir papildymo sustojimu Girkaliuose. Šis maršrutas būtų finansuojamas iš Savivaldybės biudžeto. Tarybos narė, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė Audronė Balnionienė atkreipė dėmesį, jog prieš nustatant maršruto grafiką reikėtų pirmiau pasitarti su bendruomene ir atliepti jos poreikius. Tik vėliau atkreipti dėmesį į maršruto vežėjo galimybes, nes dažnai nutinka taip, kad maršruto laikai yra patogūs vežėjams, bet visiškai nepatogūs bendruomenei. Tuomet tie maršrutai tampa nuostolingi.

Politikai nusprendė iš dalies patenkinti dviratininko Mariaus Kučinsko peticiją dėl galimybės vežtis dviratį miesto, rajono tarpmiestiniuose ir priemiestiniuose autobusuose. Rajono Savivaldybės administracijai rekomenduojama aptarti sąlygas su „Klaipėdos keleiviniu transportu“, kad ši įmonė pateiktų autobusų maršrutų reisus, taip pat nurodyti, kuriuose būtų galima vežti dviračius. Be to, reikėtų diskutuoti dėl dviračių vežimo galimybių ne piko laiku ir dviračių laikiklių įrengimo autobusuose.

Plečiamos paslaugos neįgaliesiems

Taryba pritarė planų teikimui įgyvendinti net 5 socialines paslaugas pagal regioninę plėtros priemonę „Sumažinti visuomenės grupių gerovės teritorinius skirtumus“. Siekiant šio tikslo, planuojama įsteigti 20 vietų kompleksinių paslaugų vaikams su negalia centrą, kuris teiktų ankstyvos reabilitacijos paslaugas, kai raidos sutrikimai dar tik įtariami. Taip pat siekiama įkurti 15 vietų socialines dirbtuves pilnamečiams asmenims su negalia, kurie negali įsitvirtinti darbo rinkoje. Dirbtuvėse bus atliekamos darbinės veiklos pagal asmens gebėjimus ir ugdomi specialieji įgūdžiai, reikalingi darbui.

Klaipėdos rajone atsiras ir 15 vietų dienos užimtumo centras, kuriame planuojama ugdyti žmonių su negalia kasdieninius gyvenimo ir asmens higienos įgūdžius, spręsti socialines problemas, teikti psichologo pagalbą.

Kaip rašoma posėdžio aiškinamajame rašte, dar numatoma įrengti grupinio gyvenimo namus, kuriuose proto ar psichinę negalią turintys asmenys pagal šeimos modelį bus mokomi ne tik pasirūpinti buitimi bei būtiniausiais poreikiais, bet ir lankytis renginiuose ar dalyvauti miesto gyvenime. Be to, dar papildomai asmenims su proto ar psichikos negalia ketinama statyti 4 apsaugotus būstus, kuriuose būtų sukurtos 8 vietos. Jie gautų konsultavimo, tarpininkavimo, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas, ten galėtų gyventi iš dalies savarankiški žmonės.

Visi šie projektai bendrai kainuotų apie 3,5 mln. eurų. 85 proc. išlaidų būtų padengta iš Europos Sąjungos lėšų, likusi dalis – iš Klaipėdos rajono savivaldybės lėšų.

Apdovanos už baigiamuosius darbus

Vienbalsiai buvo nutarta skirti kiekvienais metais 1 000 eurų dydžio premijas Klaipėdos universiteto visų pakopų studijų absolventams, kurie parengs aktualius ir pritaikomus Klaipėdos rajonui baigiamuosius darbus. Vertinimui teikiami darbai galės būti iš įvairių mokslų studijų sričių.

Tarybos narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pavaduotoja, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė dr. Loreta Piaulokaitė-Motuzienė džiaugėsi priimtu sprendimu: „Tai yra pirmoji kregždė, tikiuosi, kad su kitomis aukštosiomis mokyklomis taip pat turėsime sutartis ir galėsime gražinti rajoną studentų diplominiais darbais. Ačiū už šį sprendimo projektą ir ačiū visiems balsavusiems už.“

Tarybos narys, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Martynas Martišauskas atkreipė dėmesį, kad neatsitiktų taip, kad baigiamuosiuose darbuose būtų parašytas tik Klaipėdos rajono pavadinimas ir jie iškart gautų premijas. Jis pabrėžė, jog yra svarbu, kad Savivaldybės administracija galėtų pasinaudoti, pavyzdžiui, viešosios vadybos sprendimais, kurie nurodyti baigiamajame darbe.

Liberalė A. Balnionienė teigė, jog šis sprendimo projektas yra dar vienas puikus žingsnis, tačiau ji pasiūlė iš anksto sugalvoti klausimus, kurie yra aktualūs Klaipėdos rajonui, kad studentas rinktųsi iš temų, kurioms įgyvendinti Savivaldybei neužtenka savų resursų, jėgų ar žinių ir kad tas darbas būtų panaudotas.

Primename, jog Klaipėdos rajono tarybos posėdžiai transliuojami Savivaldybės „YouTube“ kanale, o priimtus Tarybos sprendimus galite rasti Klaipėdos rajono savivaldybės tinklalapyje https://klaipedos-r.lt/tarybos-posedziai

Kamilė VISOCKYTĖ, Vilniaus universiteto praktikantė

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių