Posėdyje dėl bažnyčių rėmimo įtarta politikavimu

Asociatyvi nuotr.

Praėjusio ketvirtadienio Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje opozicijos atstovai teikė prašymą, kad klausimai dėl Priekulės evangelikų liuteronų parapijos bažnyčios tvoros statybos, Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos ūkinio pastato remonto ir Slengių Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statybos dalinio finansavimo pritarimo būtų įtraukti į Tarybos posėdžio darbotvarkę. Valdančiosios daugumos balsais siūlymas buvo atmestas.


Tarybos narys Raimondas Simonavičius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir frakcijos „Bendrai“ vardu prašė įtraukti minėtus klausimus į posėdžio darbotvarkę. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėjas Vaidotas Jasas posėdžio metu sakė, kad toks siūlymas galimas ir Tarybos nariai turi apsispręsti balsuodami dėl minėtų klausimų įtraukimo į darbotvarkę, tačiau atkreipė dėmesį, kad trijuose komitetuose iš keturių šie klausimai svarstyti nebuvo.
Tarybos narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkas Alfredas Šiaulys akcentavo, kad pinigai jau skirti bažnyčių bendruomenėms. „Tegul ne politikai drasko kelnes, o klebonai dalijasi pinigus ir tvarko bažnyčias bei jų aplinką. Bažnyčia – ne politikavimui vieta. Eikime melstis į bažnyčią, o ne varykime politiką“, ‒ kalbėjo A. Šiaulys.
Savivaldybės meras Bronius Markauskas, kaip projekto rengėjas, pasikartojo, kad pritaria projektiniam finansavimui. „Padarėme precedentą ir vienai bažnyčiai skyrėme finansavimą ne iš programos. Kadangi prašymus turėjome iš keturių parapijų, manau, turėtume svarstyti ir kitų trijų parapijų prašymus“, ‒ savo nuomonę išdėstė meras. Plačiau B. Markausko poziciją skaitykite „Bangoje“.
Tarybos narė, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovė Aušra Gudauskienė dar kartą išdėstė argumentus prieš siūlymui įtraukti klausimus į posėdžio darbotvarkę. „Komitetų posėdžiuose argumentai buvo išsakyti. Pinigai jau yra programoje, finansavimas padidintas net kelis kartus. Bažnyčių atstovai galės apsispręsti, kaip juos paskirstyti. Viskas numatyta trejiems metams į priekį“, ‒ tvirtai komentavo A. Gudauskienė.
Opozicionierius, frakcijos „Kuriam kartu“ pirmininkas Sigitas Karbauskas po balsavimo replikavo, kad džinas iš butelio buvo paleistas gruodžio mėnesį, skyrus vienai bažnyčiai finansavimą. „Negalima daryti išimčių niekam“, ‒ įsitikinęs S. Karbauskas.
Siūlymui pritarta nebuvo. Už siūlymą balsavimo 11, prieš – 15 Tarybos narių, susilaikiusių nebuvo.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių