Pradinukams – Sveikatos ambasadorių organizuotos žiemos pramogos

Asociatyvi nuotr.

Jau pirmomis gruodžio dienomis iškritęs ir kasdien storesne paklote kiemus, laukus ir miškus apklojęs sniegas – tikras džiaugsmas mokiniams, o ypač pradinukams.


Stebint Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių žaismingas, snieguotas pramogas ir aktyvų poilsį per pertraukas, Visuomenės sveikatos specialistei Aivai Petrauskienei kilo idėja kartu su Sveikatos ambasadoriais (9 klasės mokiniais) suorganizuoti Žiemos šventę pradinių klasių mokiniams. Tad gruodžio 15 dienos rytą gimnazijos kieme kalėdinės muzikos garsai nuotaikingai kvietė pradinukus į sportinę-žaidybinę šventę „Žiemos pasakos išdaigos“, skirtą vaikų sveikatingumui ugdyti.


Šventė prasidėjo nuo Piratų mankštos, kurią organizavo trečiokai. Po mankštos vyko orientacinės žiemos pramogos, kurias organizavo devintokai – gimnazijos Sveikatos ambasadoriai. Kad šešių pradinių klasių mokiniai nesibūriuotų, jiems buvo įteikti veiklas ir srautus reguliuojantys planai. Šešiuose postuose pradinukų laukė veiklų organizatoriai, kurie stengėsi aiškiai ir kantriai supažindinti juos su užduotimis. Pradinukai lipdė besmegenius, kurie įspūdingai papuošė gimnazijos sodą naujai atsiradusia Besmegenių alėja. Gimnazijos stadionas netikėtai tapo kūrybinėmis sniego dirbtuvėmis: pradinukai savo pėdų atspaudais kūrė neįtikėtinai įdomius žiemos pasakų herojus. O gimnazijos kiemas prilygo dailininkų plenerui, nes sniegas – puiki kūrybos priemonė. Pradinukai susikaupę laistė sniegą spalvotu vandeniu, tad akimirksniu sniegas virto įvairiaspalvėmis pilimis, pasakų herojais, šventiniais simboliais, liudijančiais apie mokinių pozityvią savijautą, kūrybinės laisvės galią, spalvų dermės suvokimą.


Po smagių rungčių visus pradinukus ir jų mokytojas pasitiko devintokai su karšta arbata ir advento laikotarpio skanėstais – kūčiukais. Gerdami arbatą, mokiniai sušilo, džiaugėsi smagiomis veiklomis, o jų mokytojos dėkojo organizatoriams už puikią galimybę ugdyti mokinių sportinius ir kūrybinius gebėjimus žiemą gamtoje.
Stebėdama devintokų atsakingą ruošimąsi šventei ir nesuvaidintas teigiamas jų emocijas po jos, supratau, jog tai puiki galimybė ugdyti vyresniųjų klasių mokinių savarankiškumą, organizuotumą, veiklumą ir kūrybiškumą. Tad mūsų gimnazijos Sveikatos ambasadoriai ne tik pradžiugina pradinukus įdomiomis veiklomis, bet ir patys įgyja vertingos gyvenimiškos patirties, kuri atskleidžia jų dvasines vertybes ir ugdo sveiką gyvenseną.

Alma VANAGIENĖ
Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos Ig klasės vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių