PRICER.LT MAISTO KAINŲ TYRIMAS: Naktys ilgyn, kainos didyn – kokius rekordus fiksuojame tyrime

Spalio mėnesį kainų kilimą kiek prilaikė atskiri prekybos tinklai. Šaltą lapkritį tai daryti jėgų jau neužteko ir nors pačių pigiausių prekių krepšelio kainos labai stipriai nekilo, tačiau kai kurios prekės ir populiarių prekių krepšelis parodė rekordus.

Bet apie viską iš eilės ir detaliai…

2021 metų lapkričio Pricer.LT fiksuojamo vidutinio pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad

pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse palyginus su 2021 spalio mėnesiu brango +0,44 Eur (0,8 proc.), ir buvo +1,18 EUR (2,2 proc.) brangesnis, nei praeitų metų lapkričio mėnesį.

2021 metų lapkričio mėnesio Pricer.lt pigiausių maisto prekių krepšelio kainų reitingas

Maxima didina krepšelio kainą +2,15 EUR, bet lieka pirmoje reitingo vietoje, Lidl didina krepšelio kainą +2,98 EUR ir kyla į antrą vietą. Norfa mažina krepšelio kainą – 0,84 EUR ir lieka trečioje vietoje. e-Rimi mažina kainas -0,44 Eur ir atsistoja į ketvirtą vietą. IKI kelia krepšelio kainą +0,96 EUR ir atsistoja į penktą vietą. Rimi didina kainą +0,52 EUR ir atsistoja šeštoje vietoje. Barbora mažina kainas -2,28 EUR ir lieka paskutinėje – septintoje vietoje.

Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų 2021 lapkričio mėnesio analizė rodo, kad

lyginant su 2021 spalio mėnesiu kainos kyla +2,63 EUR (6,5 proc.), 2021 lapkričio mėnesio žinomų produktų vidutinio krepšelio kaina buvo +3,55 EUR (8,9 proc.) didesnė už 2020 lapkričio mėnesio krepšelį. Iš esmės dažnai pastebimas žinomų prekių ženklų kainų pakėlimas prieš šventes, kad po to pateikti „viliojančias“ nuolaidas.

2021 metų lapkričio mėnesio Pricer.lt žinomų prekių ženklų krepšelio kainų reitingas

Čia kainas kelia visi ir jis tampa brangiausi, per visą stebėjimo laikotarpį. Reitinge pigiausiu tampa Rimi, krepšelio kainą padidinęs +2,32 EUR. E-Rimi kelia kainas +1,89 EUR atsistoja antroje vietoje. IKI didina krepšelio kainą +2,62Eur ir lieka trečioje vietoje. Maxima didina kainas +4,37EUR ir atsistoja į ketvirtą vietą. Barbora didina kainas +3,07 EUR ir atsistoja į penktą vietą. Norfa toliau didina krepšelio kainą +1,49Eur ir lieka į paskutinėje – 6 vietoje.

Prekės

Iš Pricer.LT stebimų 52 prekių kainų brango 36 prekės, pigo 15 prekių.

Iš viso reikšmingai (10 procentų ir daugiau) brangsta 23 prekės iš 52 stebimų. Labiausiai brangusios prekės – bulvės, juoda duona, saulėgrąžų aliejus, makaronai, pienas.

Labiausiai, 10 procentų ir daugiau, pigusių prekių, lyginant su praeitų metų lapkričiu, yra 2. Labiausiai pinga –  obuoliai, pomidorų sultys.

Kiauliena

Kiaulienos kainos kritimas sustojo ir kelias savaites jau laikosi viename lygyje. Tai reiškia, kad gamintojai kiaulienos pertekliaus klausimą jau išsprendė ir matomai gruodžio mėnesį bus jau augimas.

Vištiena

Vištienos kainos didesnės nei praeitais metais 14 procentais. Mūsų kaimynai lenkai vidutinę broilerio kainą laiko mažesnę iki 1,35 EUR/kg prieš mūsų 1,56 Eur/kg, todėl akcijose už žemesnę kainą tinkluose nemažai lenkiškos vištienos.

Šaltinis: https://ec.europa.eu/info/food-farming-fisheries/animals-and-animal-products/animal-products/poultry_en#marketmonitoring

Sviestas

Žaliavinės sviesto kainos jau pasiekė 523 eurų už 100 kilogramų – tai yra 1,05 EUR už 200 g (įprastas pakelis) – tai 50 procentų brangiau nei praeitais metais, ir tinklų akcijose jau nematome žinomesnių prekių ženklų produkcijos akcijose – tuoj ko gero tinklai pradės akcentuoti ne sviestą, o tepiuosius riebalų mišinius.

Bendrai kalbant dauguma maisto prekių jau pabrango. Galutinį šuolį lems, kaip minėjome, kiaulienos atsispyrimas nuo dugno ir pienas, bei jo produktai. Tam norisi skirti porą žodžių. Europos Sąjungoje turime gana didelį supirkimo kainos augimą – didžiausią per 4 metus.

Lietuvoje tuo metu gaminamo pieno kiekis mažėja ir kaina auga. Rugsėjo mėnesį įvyko retas įvykis, kai pieno supirkimo kaina Lietuvoje pasidarė didesnė, nei kaimyninėse šalyse – Lenkijoje, Latvijoje.

Ir šiuo laikotarpiu procentais kaina augo labiausiai. Bent kažkuo pirmaujame.

Tikrai įdomūs yra 2 dalykai – kaip artimiausiais mėnesiais tai atrodys Lietuvos parduotuvių lentynose? Ir ar nežlugs  lietuviškų pieno kombinatų verslo modelis, kai, naudojantis pigesne žaliava, produkcija buvo parduodama pigiau į kitas šalis? Ar paprasčiausiai Lietuvos vartotojams bus sukelta kaina? Tiek, kad subsidijuoti pardavimus į kitas šalis?

Portalas www.pricer.lt kainas užfiksavo lapkričio 19 dieną Lietuvos prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Norfa“, „Rimi“, „Lidl“, Lietuvos internetinėse parduotuvėse „Barbora“ ir “Rimi.lt”, Latvijos e-parduotuvėje “Barbora.lv” bei Lenkijos e-parduotuvėje „Auchan.pl“. Daugiau informacijos apie Pricer pigiausių prekių krepšelį ir Pricer žinomų prekinių ženklų krepšelį rasite www.pricer.lt

Papildoma informacija:

Išsami informacija apie visą 2021-11-19 atliktą kainų tyrimą ir kainų tyrimo metodologiją pateikiama https://pricer.lt/posts/467-pricerlt-lapkricio-maisto-kainu-tyrimas-naktys-ilgyn-kainos-didyn-kokius-rekordus-fiksuojame-tyrime

Pricer Lietuva informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių