Priekulėje knygų mėgėjai kuria savo tradicijas

Iš kairės – knygos „Mano mačo iš Meksikos“ autorė A. Šopienė, Priekulės knygų klubo „Marios laiko“ vadovė ir knygų turgaus iniciatorė T. Beržonskienė, Plungės skaitančių moterų klubo „Tebūnie šviesa“ vadovė R. Bieliauskienė ir Gropiškių bendruomenės pirmininkė G. Bakutė. 

Knygų klubo „Marios laiko“ Priekulėje iniciatorė Toma Beržonskienė jau beveik metus buria skaityti mėgstančius žmones, o neseniai visus norinčius pakvietė į knygų turgų, kuriame buvo galima pirkti, parduoti, mainyti ir dovanoti knygas. Moteris ateityje puoselėja kasmetinės Knygų dienos Priekulėje idėją. Žinoma, ten šurmuliuotų ir knygų turgus.

Idėja Priekulėje surengti pirmąjį knygų turgų kilo prieš pusantrų metų čia su šeima įsikūrusiai T. Beržonskienei. Vos apsigyvenusi iniciatyvi moteris ėmėsi veiklos – pasidalijusi mintimis apie knygų klubą ir sulaukusi pritarimo, Priekulėje bendraminčius sukvietė pašnekesiams apie literatūrą. Knygų klubas „Marios laiko“ nestokoja narių, tačiau visada jame laukiami ir nauji. Jį papildė ir Gropiškių bendruomenės pirmininkė Grita Bakutė. Ji Tomai padėjo organizuoti ir pirmąjį Priekulėje knygų turgų.
„Kodėl svarbu prisidėti ir skleisti žinią apie knygą? Gropiškių kaimo bendruomenė puoselėja savo krašto istoriją. Čia menamas šviesuolis, poligrafijos mokyklos, spaustuvės ir našlaičių prieglaudos įkūrėjas Johanas Frydrichas Francas Šrėderis, todėl mūsų bendruomenei artima knygų tema“, – sakė G. Bakutė. 
T. Beržonskienė džiaugiasi ką tik įgyvendinta knygų turgaus idėja ir mano, kad ateityje Priekulėje būtų galima organizuoti didesnį renginį – Knygų dieną: „Be paties turgaus, visoje Priekulėje galėtų vykti įvairūs renginiai: bibliotekoje – knygų pristatymas, kažkokioje kitoje vietoje edukacijos, dirbtuvės… „Cukrainėje“, kuri tapo mūsų pirmojo knygų turgaus rėmėja, būtų galima vaišintis kava. Kitaip sakant – visa diena skirta knygoms.“


Moteris pripažino, kad renginyje trūko lauko šurmulio, nes dėl oro buvo nuspręsta, kad patogesnė jo vieta – Muzikos mokyklos salė. Užsiregistravo 13 dalyvių, kurie atsivežė ir naujų, ir senesnių knygų parduoti, keistis ir dovanoti. „Knygomis prekiavo ir Ievos Simonaitytės memorialinio muziejaus bei J. Gižo etnografinės sodybos darbuotojos. Buvo dalyvių iš Gargždų, Dituvos, Priekulės, Klaipėdos. Iš Plungės atvyko skaitančių moterų klubo „Tebūnie šviesa“ vadovė Raimonda Bieliauskienė, kuri atstovauja ir fondui „Švieskime vaikus“. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka paruošė maišelių, ženkliukų, veid­rodėlių, magnetukų su šmaikščiomis frazėmis“, – pasakojo knygų turgaus iniciatorė Toma. Didelį būrį skaitytojų sutraukė Aistės Šopienės knygos „Mano mačo iš Meksikos“ pristatymas. Knygą pardavinėjo Aistės duk­ra, viliodama pirkėjus užrašu „Mano mama parašė šią knygą.“
Kiekvienas knygų turgaus dalyvis gavo lipduką, kuris lietingą dieną garantavo nemokamą kavos puodelį „Cukrainėje“ perkant desertą.
Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė džiaugėsi, kad atsiranda iniciatyvių žmonių, kurie organizuoja prasmingus renginius: „Iniciatyvos kyla iš skirtingų žmonių ir tai puiku. Manau, kad Priekulėje formuojasi knygų bičiulių tradicijos.“
Laima ŠVEISTRYTĖ
Organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių