Priekulės ir Gargždų moksleiviai – kartu kalboje ir valstybėje

Švęskime lietuvių kalbos paskelbimo valstybine jubiliejų ne tik renginiuose, bet ir primindami sau, nuo ko ir kaip viskas prasidėjo, tęsiasi ir tęsis ateityje. Pasakykime vieni kitiems, kad jeigu kalbame bet kaip, tai ir mūsų santykis bet koks. 
1988 metų lapkričio 18 dieną Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine – tuometė Konstitucija buvo papildyta straipsniu, įteisinančiu lietuvių kalbos vartojimą viešojo gyvenimo srityse. Simboliška, kad tą pačią dieną Lietuvai buvo sugrąžinti ir valstybingumo simboliai – Trispalvė bei „Tautiška giesmė“. 
Lietuvių kalbos paskelbimo valstybine kalba 35-mečio proga Lietuvos Respublikos Seime lapkričio 17 d. vykusiame renginyje „Kartu kalboje ir valstybėje“ iš Klaipėdos rajono buvo pakviesti dalyvauti visų trijų gimnazijų rajoną konkursuose, olimpiadose garsinantys mokiniai. Juos palydėjome mes – Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos bei Priekulės lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos – Rasa Rusteikienė ir Aurelija Daugėlienė.
Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje visi buvome pasveikinti Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen žodžiais, išklausėme dr. Algimanto Kasparavičiaus pranešimą „Lietuvių kalba, tauta ir valstybė: ar daug progų švęsti?“, stebėjome dokumentinio filmo „Išsaugojome kalbą“ premjerą. Po renginio mokiniai dalijosi įspūdžiais apie įdomias, itin prasmingas, aktualias kalbėjusių svečių mintis apie lietuvių kalbą. Jomis dalijosi tokie kalbėtojai: laidų vedėjas Marijus Žiedas, 2021 m. inovatyviausia metų kalbos mokytoja nominuota Vaida Ambrasaitė, aktorė Aistė Diržiūtė, sporto apžvalgininkas Rytis Kazlauskas, jaunoji poetė Mūza Olimpija Svetickaitė, vaikų rašytojas Tomas Dirgėla. Sielą renginio pabaigoje nudžiugino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis.
Už galimybę dalyvauti šiame renginyje kartu su mokiniais esame dėkingos Klaipėdos rajono savivaldybei.

Rasa RUSTEIKIENĖ,
Aurelija DAUGĖLIENĖ
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių