Progimnazijoje pamokas vedė Savivaldybės atstovai

Kas yra Klaipėdos rajono meras? Ar pažįstate Gargždų seniūnę? O kiek iš viso rajone yra seniūnijų? Pačius įvairiausius klausimus Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokiniams uždavė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos atstovai, kurie neseniai vedė pamokas švietimo įstaigoje. Ši iniciatyva – Vietos savivaldos dienos, kuri švenčiama kasmet spalio 10-ąją, proga.
Gargždų „Minijos“ progimnazijoje apsilankiusi vicemerė Violeta Riaukienė priminė, jog pati anksčiau dirbo pedagoginį darbą, dėl to pabendrauti su mokiniais, išgirsti jų mintis visada malonu. Vicemerė apsilankė pas mokytojos Rūtos Tamošaitienės auklėtinius – 7c klasėje. Mokiniams ji papasakojo apie savo darbą, atskleidė iš arti, kaip veikia vietos savivaldos mechanizmas. Ugdytiniai spėliojo, koks yra Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetas, kokia jo dalis skiriama biudžetui ir pan. Klaipėdos rajone kasmet augant gyventojų skaičiui, didėja ir Savivaldybės biudžetas. 2023 m. jis rekordinis – 123,8 mln. eurų, 20 milijonų didesnis nei pernai. 7c klasės mokiniai aktyviai dalyvavo pamokoje, domėjosi, kada bus atidarytas daugiafunkcis sporto centras su baseinu, teiravosi ir apie politiko profesiją, klausė, ar vicemerei nebaisu kalbėti viešai. V. Riaukienė šypsodamasi atvirai sakė, jog būna, kad jaudinasi, tačiau jaudulį pavyksta suvaldyti.
7a klasėje, kurios auklėtoja Raminta Birgėlienė, svečiavosi Klaipėdos rajono savivaldybės mero patarėjas Jevgenijus Bardauskas ir Administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova. Jie atskleidė mero darbo rutiną, papasakojo apie viešuosius ryšius. Mokinius ypač sudomino faktas, kad Klaipėdos rajonas reklamai pasitelkia ir nuomonės formuotojus. Savivaldybei teko bendradarbiauti ir su aktoriumi Mantu Stonkumi, Paul De Miko. Mokytojos Eglės Mockienės vadovaujamoje 6c klasėje svečiavosi Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Rita Rapalienė, specialistės Gintarė Plungienė, Laura Jankutė. O mokytojo Dariaus Gruzdžio vadovaujama 6b klasė sulaukė taip pat vicemerės V. Riaukienės vizito. Gargždų „Minijos“ progimnazijos bendruomenė džiaugiasi, kad ugdytiniai turėjo galimybę su vietos savivaldos specifika susipažinti iš arčiau ir sužinojo daug naudingos informacijos, kuri buvo pateikta išradingai ir žaismingai, atitinkamai pagal mokinių amžių. Vaikus ypač nudžiugino padovanoti atšvaitai su Klaipėdos rajono savivaldybės šūkiu „Atveria horizontus“, kurie išties pravers prasidėjus tamsiajam sezonui.
Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai lankėsi ne tik Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, bet ir „Vaivorykštės“ gimnazijoje, Kretingalės pagrindinėje mokykloje.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių