Pulkelis paukščių – dėl grožio

Prie D. Žiobako namų Gargžduose – pulkelis ančių ir dvi Cholmogorų žąsys. Rašoma, kad tai rusų pasakų paukščiai, dydžiu ir grakštumu prilygstantys gulbėms. Žąsys būna trijų spalvų: baltos, pilkos ir keršos. Vidutinis svoris 7,5–8 kg, bet sveria ir 10–12 kg, kartais net 15 kg. Per metus padeda 20–25 kiaušinius, kurie gali sverti ir 220 g. Turi labai stiprų perėjimo instinktą. Visiškai subręsta trejų metų amžiaus.

Sodininkų bendrijose – pats žydėjimas. Tačiau akį traukia ne tik žiedais apsipylę vaismedžiai, gėlės, bet ir augintiniai. Gargžduose vienoje sodininkų bendrijoje įsikūręs Darius Žiobakas, prieš kelerius metus susidomėjęs naminiais paukščiais, prisipažino, jog ir žąsis, ir antis anksčiau augino dėl mėsos, o dabar – dėl grožio.

Pas draugus pamatęs įvairių naminių paukščių D. Žiobakas ėmė kurti savo ūkį. Nors žąsų veislių yra daug, jis pasirinko rusiškos Cholmogorų veislės, kurios laikomos žąsų karalienėmis. Vieną pirko netoli Prienų, kitą – Kretingos rajone. „Suaugusi žąsis kainuoja 100 eurų, mažesnė – perpus pigiau. Žąsinas stambesnis už žąsį. O pagal balsą nustatyti, kuris patinas, sudėtinga“, – dėstė vyriškis, lengvai atskiriantis pagal kvykimą antį nuo antino. Dabar aptvare prie D. Žiobako namo, arti Minijos, kaip šeimininkės gracingai vaikšto dvi baltos Cholmogorų žąsys, o iš paskos lyg tarnaitės kvykdamos bėginėja kelios antys. „Dar neseniai jų buvo dešimt, bet įsisuko kiaunė ir išgalabijo. Vakar papjovė muskusinę antį, liko vienas patinas. Muskusinės antys ne tik gražios, bet ir labai geros perekšlės“, – sakė D. Žiobakas, auginantis ir porelę margų kalakutų bei kelias vištas. Anksčiau paukščių laikė ir dėl mėsos, dabar jie – sodybos puošmena. Tiesa, naudos irgi yra – visų šių naminių paukščių kiaušiniai valgomi. „Nežinau, iš kur tokia nuostata, kad tinkamiausi maistui vištos kiaušiniai. Taip, ančių, žąsų kitokie, bet tikrai skanūs“, – sakė paukščių augintojas.

Paukščius Darius lesina ekologiškais grūdais, kuriuos perka iš ūkininko, duoda žolės ir leidžia pasiieškoti maisto patiems erdviame kieme. „Kad užaugintum paukštį natūraliais pašarais, reikia daug pastangų ir dėmesio“, – pripažino gargždiškis, daugiau nei žąsų, nei ančių neplanuojantis įsigyti, nebent gražuoliui muskusiniam antinui rastų porą dėl draugystės.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių