Rajono pirmokams – būtiniausių mokymosi priemonių krepšelis

Rugpjūtį tėveliai ir vaikai intensyviai pradeda ruoštis naujiems mokslo metams todėl suskubta paskelbti apie naujovę Klaipėdos rajone. Rugsėjo 1-ąją visų rajono pirmokų lauks specialus Klaipėdos rajono savivaldybės paruoštas krepšelis, kuriame bus reikalingiausi daiktai pradedantiesiems mokslo metus. Pirmokų rajone šiais metais per 600.

Penktadienio rytą spaudos konferencijoje žiniasklaidos atstovams pristatyta idėja apie būtiniausių mokymosi priemonių krepšelį, kuris bus išdalintas rajono pirmokams. Rajono vicemerė Ligita Liutikienė pasidžiaugė, kad idėją pavyko sugeneruoti ir ji bus įgyvendinta jau šių metų rugsėjį. „Siekdami mažinti socialinę atskirtį krepšelius su Savivaldybės logotipu gaus visi rajono pirmokai, nepriklausomai nuo jų tėvų pajamų, ‒ akcentavo mero pavaduotoja. ‒ Klasėje vaikai turės vienodas priemones, o pačiame krepšelyje galės nešiotis kūno kultūros aprangą. Taip jie vykdami į ekskursijas, išvykas ar varžybas su krepšeliu – reprezentuos ir rajoną.“ Pasak L. Liutikienės, taip tikimasi sukurti ir šventinę atmosferą pirmą kartą į mokyklą atėjusiems vaikams.

Rajono vicemerė Violeta Riaukienė akcentavo, kad toks krepšelis labai reikalingas kiekvienam vaikui. „Kaip žinome, išleisti pirmoką į mokyklą yra iššūkis ir tėveliams, ir vaikui, kuris nežino kas jo laukia, kas pasitiks. Norisi, kad ši iniciatyva padėtų pirmokams drąsiau pirmą kartą  įžengti į klasę, kad jiems būtų smagiau kiekvieną dieną eiti į mokyklą“, ‒ apie idėjos svarbą kalbėjo mero pavaduotoja.

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko, Tarybos nario Raimondo Simonavičiaus manymu, tai reikšminga parama rajono tėveliams. „Kitos savivaldybės jau teikia tokią paramą. Mums svarbu, kad jaunos šeimos pasirinktų būtent Klaipėdos rajono savivaldybę ir čia norėtų įsikurti“, ‒ pabrėžė R. Simonavičius. Anot jo, Klaipėdos priemiestis esą dėmesio nestokoja, gyventojai aktyviai kuriasi rajone arčiau miesto, tačiau šia priemone tikimasi paskatinti naujakurius apsigyventi ir kituose aplinkiniuose rajono kaimuose bei miesteliuose, kur gyventojų skaičius vis mažėja. Tai pat norima motyvuoti tėvus vaikus vesti būtent į rajono mokyklas. „Tuomet mums neteks uždarinėti rajono mokyklų dėl mažėjančio vaikų skaičius. Norėtųsi, kad jis tik augtų“, ‒ kalbėjo R. Simonavičius.

Konferencijoje dalyvavęs Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas su kolegomis pasidžiaugė nauja idėja rajone. „Kiekviena iniciatyva yra sveikintina. Tai bus maža, bet maloni smulkmena“, ‒ sakė Administracijos vadovas.

Krepšelis parengtas pagal ugdymo programą,  buvo konsultuotasi su specialistais, taip pat remtasi kitų savivaldybių pavyzdžiu. Krepšelyje mokiniai ras visas reikalingiausias kanceliarines priemones: ergonomišką plunksnakotį, rašalo kapsules, sąsiuvinius, flomasterius, spalvotus ir paprastus pieštukus, piešimo sąsiuvinį, dvipusį kartoną, spalvotą popierių, akvarelę, teptukų rinkinį, žirkles, drožtuką, trintuką, pieštukinius ir skystus klijus, indelį teptukų plovimui, paletę dažams maišyti, guašą, plastikinį aplanką dokumentams.

Vieno pirmoko krepšelio vertė – kiek didesnė nei 30 Eur. Iš viso kanceliarinėms priemonėms Savivaldybė skyrė 18 tūkst. Eur, taip pat dar apie 2 tūkst. Eur – krepšeliams su Savivaldybės logotipu.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas socialiniame tinkle „Facebook“ išplatintame pranešime teigia, kad toks sprendimas priimtas atsižvelgiant ne tik į kitų savivaldybių patirtį, bet ir norint padėti šeimoms sušvelninti finansinę naštą. „Tikiuosi, kad ši naujovė taps gražia tradicija, o ateityje gal net išsiplės“, ‒ pranešime teigia rajono vadovas.

Taip pat tradiciškai kiekvienas pirmokas gaus atšvaitą, su Savivaldybės logotipu.

Staigmena laukia ir rugsėjo 1-ąją pirmokus pasitiksiančių mokytojų – jiems bus dovanojamos darbo knygos su rašikliu.  

Monika CALZONAITĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių