Rankos paspaudimu užtvirtinta ilgai laukta sutartis

Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas ir UAB „Infes“ generalinis direktorius A. Markevičius pasirašė sutartį ir ją užtvirtino rankos paspaudimu.

Gausus gargždiškių būrys antradienį susirinko Gargždų miestui svarbią akimirką. Dariaus ir Girėno gatvėje simbolinėje ceremonijoje pasirašyta sutartis dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro statybų pradžios. Statybas vykdys UAB „Infes“. Diskusijos, kur statyti tokį centrą, užsitęsė net keliose rajono Tarybos kadencijose.


Didelė ambicija – laiku pastatyti
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas džiaugėsi, kad po ilgų stumdymųsi ir peštynių pagaliau apsispręsta, kurioje vietoje statyti visų laukiamą sporto ir pramogų kompleksą. „Dėkoju projekto komandai, projekto vadovui Vaidui Liutikui. Šiam projektui skiriame išskirtinį dėmesį. Matau gausų būrį susirinkusių žmonių, vadinasi, Gargždams šio daugiafunkcio išties reikia, ‒ kalbėjo meras. ‒ Belieka dėti pastangas, kad daugiafunkcis sporto centras būtų pastatytas numatytu terminu – per 31 mėnesį. Ambicija didelė, tikimės, kad rangovas pajėgus, Savivaldybė taip pat jau dėlioja finansinius resursus.“
Tarptautinio konkurso daugiafunkcio sporto centro Gargžduose statyboms nugalėtojos, bendrovės „Infes“ generalinis direktorius Arvydas Markevičius savo kalboje džiaugėsi galėdamas prisidėti prie labai svarbaus Gargždams įvykio. „Linkiu Savivaldybei glaudaus bendradarbiavimo su mumis, greitų sprendimų priėmimo, užtikrinto finansavimo. Kaip dažnai sakau – žiūrėkime, ne kaip atrodo pastatas, o kaip žmonės jausis eidami į jį“, – samprotavo A. Markevičius.
„Viską galime padaryti tik žvelgdami į priekį. Nekaltinkime vieni kitų, ‒ sakė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. ‒ Tikėkite, vilkitės, ir susitikime prie baseino. O krepšininkams – nebijokite, kad kartais pralaimite – tai grūdina, bus dar laimėjimų.“
Gargždų sporto centro direktorius, projekto vadovas V. Liutikas atskleidė, kad šį projektą kišenėje nešiojosi jau 5 metus: „Šiandien galiu pasakyti: projektas grįžo namo, o dabar statysime.“
„Mes, krepšinio komanda, norime padėkoti Savivaldybei ir palinkėti sėkmės rangovams. Lauksime laiku pabaigtų darbų ir kad krepšinio kamuoliai kristų Klaipėdos rajono pergalėms“, ‒ linkėjo Gargždų krepšinio klubo „Gargždai“ dalininkas Ovidijus Jakubaitis ir rangovui bei merui įteikė kamuolius su krepšinio komandos narių parašais.


Nori sulaukti sėkmės
Vieni kitus sveikino Gargždų miesto gyventojai, simbolinėje sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Savivaldybės vicemerės Ligita Liutikienė ir Violeta Riaukienė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas, Tarybos narys Raimondas Simonavičius, Vietos, ūkio ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Tarybos narys Jonas Dumašius, Tarybos nariai Andrius Adomaitis, Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, Regina Kernagienė, Gargždų seniūnijos seniūnė Indrė Žiedienė, Gargždų bendruomenės pirmininkė Vida Anužienė, Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, Gargždų krepšinio klubo „Gargždai“ krepšininkai ir kt.
„Nuostabios emocijos – seniai laukėme, seniai sirgome. Jau galvojau vėl parašus reiks rinkti, bet apsirikau. Šaunu, kad tik sulaukčiau salės, baseino ir galėčiau pasidžiaugti gargždiškių sėkme. Dėkojame dabartinei valdančiajai daugumai“, ‒ džiaugsmingai mintimis dalijosi buvęs ilgametis Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Antanas Jacikas.
„Palinkėjau Administracijos direktoriui S. Karbauskui, kad pamatus kuo greičiau padėtų, jog atėjusioji naujoji kadencija vėl neperkeltų į kitą vietą. Arba reikia rinkti tuos pačius“, ‒ šypsodamasi „Bangai“ komentavo Tarybos narė R. Kernagienė.
Gargždų seniūnijos seniūnė I. Žiedienė dalijosi pakiliomis nuotaikomis: „Atsargus džiaugsmas, bet labai stiprus. Noras turėti tokį objektą Gargžduose visų širdyse stipriai degė. Techninės priežiūros bus daug, sėkmės rangovams dirbant – visų akys bus nukreiptos į šį projektą.“

Gargždiškiai Justinas Skiotys, Antanas Skiotys, J. Blagnys, Vaclovas Griušys ir K. Šileika džiaugėsi, kad daugiafunkcio statyba vyks Dariaus ir Girėno gatvėje.

Pasiryžę net kregždutei
Pasak gargždiškio, UAB „Litinsta“ direktoriaus Jono Blagnio, emocijos pačios geriausios. Jo nuomone, Gargždai iškils aukščiausiame lygyje ne tik rajone. „Aš sakiau: Gargždai yra Klaipėdos rajono centras, o Klaipėda – pakraštys. Gargždai turėtų būti ne tik rajono, bet ir Lietuvos centras. Planuojama, kad baseinas bus su nardyklomis – tokių mažai Lietuvoje. O aš pažadu per atidarymą padaryti salto nuo didžiausios nardyklos kregždute“, ‒ sumanymą akcentavo J. Blagnys. Jis tikisi, kad Gargždų „Gargždai“ pagaliau galės žaisti Gargždų mieste, o ne kituose miestuose. Šiuo metu krepšininkai treniruojasi Palangoje. „Mūsų širdys džiaugiasi, kad taip puikiai viskas vyksta, kad pagaliau atėjo lauktoji diena toje vietoje, kurioje norėjo 95 proc. gargždiškių. Pilna širdis džiaugsmo. Čia bus traukos centras, žmonės kelsis gyventi, neš į biudžetą pinigus“, – kalbėjo J. Blagnys.
Žinomas skrabalistas, gargždiškis Karolis Šileika atskleidė, kad gyvena čia pat, Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais daugiafunkcio sklypą: „Tik perėjęs per gatvę su šlepetėmis galėsiu eiti į baseiną. Džiaugiuosi, kad šioje vietoje bus statoma, už šią vietą ir sirgau, nereikės kažkur Klaipėdoje ieškoti baseino.“ „Bangai“ Karolis sakė nebijantis, kad automobilius baseino lankytojai statysis prie daugiabučių – juk planuojama didelė stovėjimo aikštelė automobiliams. „Mūsų šaunioji Klaipėdos rajono savivaldybė atnaujino šalia esančią Melioratorių gatvę, praplėtė stovėjimo vietas automobiliams, manau, problemų nebus. O kad sporto salė ir baseinas – viskas vienoje vietoje šalia namų – tai yra nerealu!“ ‒ džiaugėsi K. Šileika.
Po žinios paskelbimo apie sutarties pasirašymą antradienį feisbuke komentatoriai reiškė įvairias emocijas: vieni sveikino pagaliau pajudėjus su daugiafunkcio reikalais į priekį, o kiti abejojo sėkmingomis statybomis, įtarė čia esant „juodus darbelius, politikų susitarimus“, dar kiti ironizavo, kad esą gal ir pastatys per 31-erius metus, o ne per 31 mėnesį.
Gargžduose planuojama pastatyti apie 7,5 tūkst. kv. m daugiafunkcį sporto centrą. Dariaus ir Girėno g. esančiame sklype iškils du pastatai: baseinas su keturiais 25 metrų ilgio takeliais, pirčių zona pirmuoju etapu ir universali sporto salė, atitiksianti LKL reikalavimus.
Projekto vertė – 29,3 mln. Darbus pabaigti planuojama 2025 m.


Monika CALZONAITĖ
Autorės ir Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių