Rašė diktantą apie Klaipėdos kraštą

Į Lietuvių kalbos draugijos Klaipėdos rajono Ferdinando Kelkio skyriaus ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos kvietimą rašyti diktantą, skirtą paminėti Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną bei Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, atsiliepė 18 rajono gyventojų.


Rašyti diktantą galėjo ir mokiniai, ir suaugusieji, pirmadienį atėję į Jono Lankučio viešąją biblioteką arba prisijungę nuotoliniu būdu. Net 12 iš jų pasirinko rašyti ranka, kiti – kompiuteriu.
Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorės pareigas l. e. Aurelija Butkutė-Norkevičienė, kuri yra ir Lietuvių kalbos draugijos Klaipėdos rajono Ferdinando Kelkio skyriaus pirmininkė, sakė, kad diktanto laikas buvo parinktas taip, kad galėtų rašyti ir moksleiviai. „Diktantas nelengvas, tačiau tikslas buvo pateikti žinių apie Klaipėdos krašto istoriją, o klausimai, į kuriuos turėjo atsakyti rašiusieji, susiję su mūsų kraštui nusipelniusiais žmonėmis“, – paaiškino A. Butkutė-Norkevičienė ir džiaugėsi visais, kurie ryžosi rašyti diktantą. Jo tekstą sukūrė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė, kalbos tvarkytoja Daiva Beliokaitė. „Diktanto ir užduočių rezultatai žinomi. Be klaidų parašiusių nebuvo. Visiems paaiškinau klaidas. Į klausimus bent iš dalies teisingai atsakė 3 dalyviai“, – apibendrino D. Beliokaitė. Kaip minėjo renginio organizatoriai, dalyviai pirmadienį bibliotekoje bus apdovanoti prizais. Diktanto tekstas su pagrindiniais variantais yra https://klaipedos-r.lt/valstybine-kalba/kalbos-naujienos/. Čia taip pat rasite ir atsakymus, kas yra pirmasis Klaipėdos krašto lakūnas, minimas antroje diktanto pastraipoje, ant kurio gimtosios sodybos jam skirta atminimo lenta; kas išdrožė ir pastatė koplytstulpį Martyno Reisgio sodybos vietoje; kas yra minimi priešpaskutinėje pastraipoje žymūs kunigai, kurie taip pat buvo knygų autoriai, spaudos bendradarbiai, o vienas iš jų ‒ kovotojas už lietuvių kalbos teises.


Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių