Ruošiamasi varpų kelionei į bokštą

Prie Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios bokšto įrengti pastoliai byloja, kad parengiamieji darbai į jį įkelti naujuosius varpus prasidėjo. Iki Šeštinių, gegužės pabaigos, turėtų būti pasiruošta jų kelionei į nuolatinę vietą.


Samdyta įmonė prie bažnyčios bokšto įrengė pastolius, kad darbuotojai pasiektų jo viršų. Ten išimta kolona, kad būtų galima iškelti senąjį varpą ir įkelti du naujuosius. „Šimtamečio varpo mechanizmas sugedęs, todėl neveikia ir laikrodis. Reikalingas remontas, – atskleidė Gargždų parapijos klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas. – Senasis varpas turėtų grįžti į buvusią vietą – varpinės pastatą, nors galutinio sprendimo dar nėra.“
Į bažnyčios bokštą bus įkelti varpai, kurių vienas sveria toną, o kitas – 500 kg. Teks pertvarkyti elektros instaliaciją, nes jiems reikės didesnio elektros srovės galingumo. Reikia atlikti ir kitus parengiamuosius darbus, reikalaujančius nemažų išlaidų. Iš Lenkijos atvykę meistrai derins varpų skambėjimo įrenginius bei kita.
Parapijiečiai ir svečiai spėjo susipažinti su vasario pradžioje atgabentais naujais varpais, o kas nespėjo, dar gali juos paliesti, paskambinti. Per Šeštines, Dievo žengimo į dangų dieną (gegužės 29 d.), turėtų ir varpai kilti į bokštą.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių