Saugomas teritorijas pažymėjo naujais ženklais

Asociatyvi nuotr.

Šiemet pasirodė nemažai naujų kelio ženklų, žyminčių saugomas teritorijas. Jų įrengimą organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, įgyvendindama projekto „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti (II)“ etapą „Kelio ženklų projektavimas ir įrengimas Valstybiniuose parkuose, draustiniuose, rezervatų ženklinimas prie vietinės reikšmės kelių“.


Tikimasi, kad šie darbai padės visiems gimtojo krašto įdomybes atrandantiems keliautojams. „Bangai“ Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė pasakojo, kad šalyje dar ne visur buvo pažymėtos saugomų teritorijų ribos, gamtos paveldo objektai ar saugomose teritorijose esantys lankomi objektai, tad šiuo projektu užpildytos buvusios ženklinimo spragos.
Prie valstybinių parkų, draustinių, rezervatų ribų Lietuvoje šiame etape iš viso pastatyti 4 578 kelio ženklai. Atnaujinti seni ir įrengti nauji kelio ženklai, ypač tose vietose, kuriose valstybinės saugomos teritorijos dar nebuvo pažymėtos. Naujieji kelio ženklai nuo senųjų skiriasi spalva, vietoje mėlynos dabar pasirinkta ruda spalva, kurios fone geriau išryškėja nacionalinių ir regioninių parkų, draustinių ir rezervatų logotipai. Nors nauji kelio ženklai buvo statomi atsižvelgiant į valstybinių parkų, o ne rajonų ribas, vien Klaipėdos rajono savivaldybėje prie vietinės ir valstybinės reikšmės kelių jų pastatyta 103. Pažymėti valstybiniai parkai, draustiniai ir kiti objektai, tokie kaip Graumenos hidrografinis draustinis, Veiviržo ichtiologinis draustinis, Minijos senslėnio kraštovaizdžio draustinis, Ablingos geomorfologinis draustinis, Svencelės telmologinis draustinis, Kliošių kraštovaizdžio draustinis, Lūžijos botaninis draustinis, Svencelės pievų botaninis-zoologinis draustinis ir kt. Anot D. Rakauskaitės, tai yra tik ženklinimo sistema saugomų teritorijų riboms paženklinti, kuri jokių naujų ribojimų nenustato.
Vis dėlto jei ūkininkas, atvažiavęs prie savo lauko, kur nors pakelėje išvystų naują ženklą, neturėtų išsigąsti dėl galimo ūkinės veiklos ribojimo. Ar toks laukas patenka į saugomų teritorijų sąrašą, galima pasitikrinti Saugomų teritorijų valstybės kadastre (https://stvk.lt/).

Daiva SRĖBALIŪTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content