Paplūdimiams atkurti – ir Uosto direkcijos indėlis

Audros Lietuvos pajūriui negailestingos. Jų metu niokojama infrastruktūra, laužomi medžiai, pasiglemžiami dideli kiekiai paplūdimių smėlio, dėl to vyksta krantų erozija, ima ryškėti kitos problemos. Siekiant smėliu papildyti paplūdimį Melnragėje, Uosto direkcija šią vasarą po vandeniu formuos pylimą.

„Norint apsaugoti pajūrį nuo ekstremalių audrų ir lankytojų antplūdžio svarbus ne tik Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų, bet visų institucijų indėlis, todėl Klaipėdos uosto direkcija rodo puikų pavyzdį imdamasi darbų šią vasarą po vandeniu formuoti pylimą Melnragėje“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Povandeniniam pylimui formuoti bus pasitelktos net kelios žemsiurbės. Iš išorinio laivybos kanalo paimtą jūrinį smėlį jos pakaitomis purkš link kranto ir 2–3,5 metro gylyje po vandeniu formuos pylimą, kurio ilgis sieks 700–750 metrų. Iš viso bus supilta apie 180 tūkstančių kubinių metrų jūrinio smėlio. Šio pylimo smėlį bangos palaipsniui išmes į krantą, o vėjas nuneš į kopagūbrį, tad taip paplūdimys pasipildys smėliu ir susidarys palankios sąlygos kopagūbrio regeneracijai. Smėlis yra ištirtas ir Aplinkos apsaugos agentūros specialistų pripažintas tinkamu naudoti povandeninio pylimo formavimui.

„Vykdydami laivybos kanalo gilinimo darbus, iškastą gruntą, jei jis tinkamas naudoti, ne plukdome gilyn į jūrą, bet naudojame paplūdimiams papildyti, smėlį žemsiurbei išpurškiant arčiau kranto. Šiemet, vykdant tokią aplinkosauginę priemonę, iš jūrinio smėlio bus formuojamas povandeninis pylimastarp šiaurinio molo ir I Melnragės paplūdimio. Džiaugiamės, kad uoste vykdomi infrastruktūros projektai, kartu kuria ir kitą pridėtinę vertę, prisideda prie aplinkos apsaugos, jos atkūrimo“, – teigia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Ši aplinkosauginė priemonė gali būti įgyvendinta tik šiltuoju metų laiku, kada mažiausias bangavimas, palankiausios oro sąlygos, dėkingiausios srovės, todėl privalu darbus atlikti vasarą. Rangovas dirbs visą parą, kad darbai būtų atlikti per kuo trumpesnį laiką. Šiuo metu vyksta susitikimai su suinteresuotomis grupėmis, jos informuojamos apie planuojamus darbus, ribojimus maudymuisi, vandens pramogoms ir laivybai.

Darbai atliekami pagal Aplinkos ministerijos parengtą Pajūrio juostos tvarkymo programą. Projektas finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nuo 2001 iki 2018 metų iš viso paplūdimių papildymui jau yra išpylusi apie 1 milijoną 220 tūkstančių kubinių metrų smėlio. Paskutinį kartą smėlis piltas 2018 m. ties Giruliais.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių