SAVAITĖ SAVIVALDYBĖJE

Dercekliuose ir Plikiuose bus statomi moduliniai darželiai

Klaipėdos rajonas ir toliau investuoja į naujų ugdymo įstaigų plėtrą. Jau pasirašyta sutartis ir pradedamas projektuoti naujas modulinis darželis Dercekliuose, kurį galės lankyti 75 vaikai. Pasirašyta sutartis ir su rangovu, kuris prie Plikių pagrindinės Ievos Labutytės mokyklos pastatys modulinį vaikų darželį, galintį priimti 135 vaikus.

Skelbtą konkursą laimėjo ir darželį Dercekliuose projektuos UAB „Synergy Solutions“. Sutarties vertė – beveik 67 tūkst. eurų. Moduliniame vieno aukšto darželyje projektuotojas turės suprojektuoti vieną grupę 2–3 metų vaikams ir tris grupes 3–6 metų mažiesiems Klaipėdos rajono gyventojams.

Darželyje turės būti ir universali salė, skirta sportuoti, šokti ir atlikti edukacines veiklas, kabinetai darbuotojų reikmėms, taip pat specialiajam pedagogui ir psichologui, rūbinės, žaidimų aikštelė lauke.

Plikių moduliniame darželyje bus 7 grupės. Viena iš jų – „lopšelinukų“, kitos šešios bus skirtos 3–7 metų vaikams. Taip pat bus atskiri kabinetai, įrengti logopedui ir socialiniam darbuotojui. Sutarties su rangovu vertė – beveik 520 tūkst. eurų. Ji galioja vienerius metus.

Investicijos į Savivaldybės darželių plėtrą

Visi augantys rajonai, kuriuose kuriasi daug jaunų šeimų, susiduria su viena itin aktualia švietimo problema – vietų darželiuose trūkumu. Ne išimtis ir Klaipėdos rajonas, kur vietų darželiuose vaikams trūksta ne tik priemiestinėse seniūnijose, bet ir rajono centre – Gargžduose. Situaciją Savivaldybė sprendžia ne tik skirdama didžiausią dotaciją privačius darželius lankančių vaikų tėvams: daug investuojama ir į Savivaldybės darželių plėtrą.

Per ateinančius kelerius metus rajone atsiras daugiau kaip tūkstantis naujų vietų mokyklose ir darželiuose. Jau pasirašyta sutartis dėl mokyklos-darželio statybų Trušeliuose ir šį rudenį turėtų prasidėti statybos. Per trejus metus rangovas įsipareigojo pastatyti daugiafunkcį centrą, kuriame bus ugdoma beveik 800 Klaipėdos rajono vaikų, taip pat čia veiks biblioteka, bus įrengtos erdvės kultūrai ir sportui, kuriomis galės naudotis vietos gyventojai.

Dar vienas darželis iki 2025-ųjų iškils Mazūriškiuose. Čia veiks 8 grupės, kurias galės lankyti 150 vaikų. Jau suprojektuotas ir naujas 220 vietų darželis Gargžduose.

Pasveikintos Lietuvos moterų salės futbolo čempionės

Futbolo klubo „Banga“ merginos Birštone vykusiame Lietuvos moterų salės futbolo čempionate pirmą kartą istorijoje iškovojo pergalę ir į Gargždus parvežė dar vieną laimėjimą.

Dėl Lietuvos čempionių titulo FK „Banga“ varžėsi su praeito sezono laimėtojais FA „Šiauliai“-ŠSG. Gargždiškės triumfavo rezultatu 11:2, o komandos žaidėjai Karolinai Curukovai Lietuvos moterų futbolo asociacija įteikė apdovanojimą kaip geriausiai žaidynių vartininkei.

Su gražia ir istorine pergale čempiones pasveikino ir sėkmės sekmadienį prasidėsiančiame moterų A lygos čempionate palinkėjo Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Padėkos raštai įteikti Karolinai Curukovai, Austei Bernotaitei, Austėjai Jokubaitytei, Ugnei Jonelytei, Paulinai Narbutaitei, Kamilei Pranulytei, Atėnei Streckytei, Estelai Tamošauskaitei, Donatai Švarcaitei, Viltei Švarcaitei, Kamilei Žiliūtei, kapitonei Monikai Grikštaitei ir komandos treneriui Simui Alsiui.

Nemokamai bus surenkamos pavojingos atliekos

Klaipėdos rajono savivaldybė ir bendrovė „Toksika“ inicijuoja pavasario švaros akciją, skirtą iš Klaipėdos rajono gyventojų surinkti pavojingąsias buityje susidarančias atliekas.

Atliekos bus surenkamos nemokamai. Gyventojai kviečiami atnešti šias jų namuose ar ūkiuose susidariusias atliekas:

 • Dažų, klijų ir lakų atliekas;
 • Buityje naudojamus cheminius valiklius;
 • Visų tipų užterštas pakuotes;
 • Užterštas pašluostes, sorbentus, filtrus;
 • Farmacines atliekas (pasenusius vaistus, maisto papildus);
 • Laboratorines chemines medžiagas;
 • Naftos produktus (alyva) ir jais užterštas atliekas;
 • Cheminėmis medžiagomis užterštas medienos atliekas;
 • Baterijų, akumuliatorių ir visų tipų elektronikos atliekas.

„Toksikos“ ženklais pažymėtas transportas gyventojų atneštas atliekas surinks šiose vietose:

 • Balandžio 1 d. nuo 9 iki 10 val. Gargžduose, Kvietinių g., automobilių stovėjimo aikštelėje priešais „Lijo“.
 • Balandžio 1 d. nuo 10.20 iki 11.20 val. Kvietiniuose, Jaunimo g. ir Minijos g. sankirtos aikštelėje.
 • Balandžio 1 d. nuo 12 iki 13 val. Jakuose, Pergalės g. 2, aikštelėje prie bibliotekos (Klaipėdos r. savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Jakų filialo).
 • Balandžio 15 d. nuo 9 iki 10 val. Kretingalėje, Klaipėdos g. 12, automobilių stovėjimo aikštelėje priešais seniūnijos pastatą.
 • Balandžio 15 d. nuo 10.30 iki 11.30 val. Slengiuose, Ežero g. 43, aikštelėje prie „InMediCA“ klinikos.
 • Balandžio 15 d. nuo 12 iki 13 val. Dercekliuose, Pavasario g. 56, bendrijos ūkio dalies teritorijoje.
 • Balandžio 22 d. nuo 9 iki 10 val. Priekulėje, Klaipėdos g. 14, seniūnijos kieme.
 • Balandžio 22 d. nuo 10.30 iki 11.30 val. Žiaukų k., Aušros alėja 2.
 • Balandžio 22 d. nuo 11.50 iki 12.50 val. Ketvergiuose, aikštelėje prie kebabinės, priešais mokyklą.

Daugiau informacijos tel. +370 618 87133 arba el. paštu klaipeda@toksika.lt.

Iš vieno asmens priimama iki 200 kg atliekų. Dėl didesnių atliekų kiekių būtina susisiekti kontaktiniu telefonu.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių