Savanorių ambasadoriai meta savo tinklus regionuose

Visuomenės nuomonės ir tyrimų centro „Vilmorus“ tyrime „Nevyriausybinių organizacijų žinomumas ir savanoriška veikla“ atlikta Lietuvos gyventojų reprezentatyvi apklausa (tyrimas vyko 17 miestų ir 54 kaimuose, 2012 m.) tik patvirtina, kad Lietuvos gyventojams trūksta informacijos apie savanorišką veiklą ir organizacijas, prie kurių galėtų prisijungti. Daugiau nei pusė respondentų net nežinotų, kur kreiptis, jei norėtų dalyvauti NVO veikloje. Labiausiai ši problema aktuali regionuose ir mažesniuose miesteliuose.

Europos savanorių tarnybos asociacija (toliau SALTES), suprasdama šią problemą, pradeda įgyvendinti projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“, kurio metu visuomenėje bus skleidžiama informacija apie savanorystę ir bus vystomas bei stiprinamas Savanorių Ambasadorių tinklas Lietuvoje. Savanorių ambasadorių susitikimas vyks jau šį savaitgalį, spalio 11–12 d., Palangoje.

Kas yra Savanorių ambasadorius? Koks projekto tikslas?

Savanorių Ambasadorius – tai aktyvus bet kurio Lietuvos regiono žmogus, kuris tiki savanoryste, gali skirti laiko pilietinėms iniciatyvoms, mokymams, susitikimams su vietos gyventojais ir įstaigų atstovais.

Susitikime Palangoje Savanorių ambasadoriai dalinsis savo regionine patirtimi, planuos, kaip patraukliai pristatyti savanorystės idėjas visuomenei, kaip sukurti ryšį tarp vietinių organizacijų ir savanoryste besidominčių žmonių. Savanorių ambasadoriai taip pat planuos tarptautinės savanorių dienos (ji vyks gruodžio 5 d.) šventinius renginius vietiniu ir nacionaliniu lygmeniu.

„Mūsų komanda sieks stiprinti Savanorių ambasadorių kompetencijas ir tokiu būdu stiprins savanorystę ir jos plėtrą Lietuvos regionuose ir mažesniuose miesteliuose. Stengsimės formuoti savanorystės tradicijas Lietuvoje, organizuojant kasmetinius savanorystės renginius, keisime požiūrį į savanorystę, rodydami sėkmės istorijas ir kalbindami žinomus Lietuvos žmones, kurie turi savanoriavimo patirties“, – apie projekto veiklų naudą visuomenei pasakoja SALTES prezidentė ir šio projekto koordinatorė Akvilė Budreckytė.

Savanorių ambasadoriumi gali būti ir TU

„Labai raginame visuomenę aktyviai jungtis prie savanorių ambasadorių programos, kurioje gali dalyvauti visi norintys nešti savanorystės idėjas ir burti vietinį jaunimą ir veiklius žmones, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, tikėjimo ir pan. Tikime, kad pasibaigus projekto įgyvendinimui galėsime džiaugtis sustiprintu savanorių ambasadorių tinklu Lietuvoje bei galėsime didžiuotis išsamia ir teisinga informacijos sklaida visuomenėje apie savanorsytę ir jos įvairias programas“, – sako SALTES vadovė A. Budreckytė.

Projektą „Savanorystės tinklo stiprinimas Lietuvoje“ finansuoja Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo NVO programos Lietuvoje fondas. Pirmasis šio projekto pristatymas vyks Savanorių ambasadorių susitikime jau spalio 11 d., šeštadienį, 11.00 val., Palangoje,  Vytauto g. 54. Visi norintys išgirsti apie projektą bei jo įgyvendinimą yra kviečiami dalyvauti pristatyme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių