Savivaldos siekiai ir palaikymas Ukrainai

Valstybinės žemės valdymas miestuose ir miesteliuose bei lankstesnės galimybės vykdyti investicinius projektus suteiktų šalies savivaldybėms daugiau galimybių mažinti regionų atskirtį ir gerinti viešųjų paslaugų kokybę. Tai akcentavo šalies vietos savivaldos atstovai balandžio 20 dieną Vilniuje vykusiame kasmetiniame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) narių suvažiavime.


LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius, kreipdamasis į šalies savivaldybių tarybų narius bei vadovus, akcentavo, kad valstybinės žemės valdymas ir lankstesnės skolinimosi galimybės yra ne tik ilgamečiai savivaldos tikslai, bet ir šios Vyriausybės priimti įsipareigojimai, įtvirtinti jos programoje.
Suvažiavime buvo priimta rezoliucija, raginanti Vyriausybę nedelsiant parengti atitinkamus šias galimybes įtvirtinančius įstatymų projektus, o Seimą – priimti juos dar pavasario sesijoje, kad jau nuo 2023 metų savivaldybės galėtų veikti dar efektyviau.
LSA vadovas taip pat kalbėjo apie savivaldybių patirtį ir įgytus įgūdžius valdant pandemiją bei nelegalių migrantų antplūdį. Suvažiavime didelis dėmesys skirtas tiesioginių merų rinkimų temai.
Į suvažiavimo dalyvius nuotoliniu būdu kreipėsi ir Ukrainos Bučos miesto meras Anatolii Fedoruk. Padėkojęs Lietuvos savivaldybėms ir ypač Bučos partneriui Palangos miestui už paramą, meras teigė, jog ji Ukrainai bus lygiai taip pat reikalinga ir ateityje, kai bus pradėti atstatyti miestai ir atkuriamas viešasis gyvenimas.
Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta suvažiavime kalbėjo apie svarbų vietos valdžios vaidmenį karo sąlygomis. Pasak jo, dauguma Ukrainos savivaldos bendruomenių tai pademonstravo tik prasidėjus karui. Ypatingai sudėtinga dirbti tiems, kurie atsidūrė okupuotose teritorijose, kur patiria nuolatinį fizinį ir psichologinį smurtą. Ambasadoriaus duomenimis, šiuo metu yra pagrobti 11-os Ukrainos miestų merai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių