• 1 rugpjūčio, 2021
|

Savivaldybėje

Naftininkai atlaisvino biudžeto vadeles


Prieš Gargždų miesto jubiliejinį 760-ąjį gimtadienį AB „Klaipėdos nafta“ pamalonino Klaipėdos rajono savivaldybę ir skyrė 100 tūkst. Lt. Balandžio pabaigoje vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta, kam šias lėšas paskirstyti.


Parėmė galiūnus ir darželinukus


15 tūkst. Lt politikai numatė Gargždų miesto jubiliejaus šventėje vyksiančiam Lietuvos galiūnų čempionatui (gegužės 26 d.). Anot Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Liudmilos Zacharčenko, Lietuvos galiūnų federacija jau 8 metus organizuoja varžybas įvairiuose Lietuvos miestuose. „Čempionate dalyvauja stipriausi Lietuvos galiūnai. Jau aišku, kad atvyks stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas, ne vieną apdovanojimą galiūnų varžybose pelnęs Saulius Brusokas“, – džiaugėsi L. Zacharčenko. 15 tūkst. Lt prireiks renginio dalyvių ir žiūrovų apsaugai, transporto nuomai, renginio viešinimui ir pan.


35 tūkst. Lt iš „Klaipėdos naftos“ lėšų atriekta naujai ikimokyklinio amžiaus vaikų grupei įsteigti Gargždų ugdymo centre „Naminukas“.


Dar 50 tūkst. Lt skirta Priekulės vaikų lopšelio-darželio tvorai. Įstaigos direktorė Irena Skrabienė „Bangai“ sakė, jog tvora skylėta, tarpais jos išvis nebuvo: „Kas norėjo, tas ėjo. Rasdavome butelių, saulėgrąžų, net išmatų. Visiems darželiams reikia tvarkingų tvorų. Šįkart laimė nusišypsojo mums.“


100 tūkst. Lt – bažnyčios suolams


Gavus naftininkų paramą, atsirado galimybė numatyti papildomų lėšų ir Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčiai naujiems suolams įsigyti. Anot Administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiojo specialisto Mindaugo Šatkaus, anksčiau jau buvo skirta 50,5 tūkst. Lt. Dabar – vėl 50 tūkst. Lt. Abukart iš Savivaldybės biudžeto. „Bangai“ parapijos kunigas kanauninkas Jonas Paulauskas sakė, kad pati bažnyčia prisideda dar per 100 tūkst. Lt.


Tačiau ne visiems dalyvavusiems posėdyje pasiūlymas paremti bažnyčią buvo priimtinas. Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius Vaidas Lekstutis kone visus pribloškė savo kalba: „Pamatytumėt Tarybos narį Joną Dumašių, prašantį išmaldos, ar patikėtumėt? Ne. Pamatytumėt politiką Algirdą Liaudanskį, irgi nepatikėtumėt. Jei Tarybos narį Sigitą Karbauską, galbūt.“ Vėliau jis akcentavo, esą Vatikano biudžetas yra milijardinis, o čia planuojama dar skirti lėšų bažnyčiai. „Apiplėšinėjami mūsų rajono gyventojai, vargšai“, – piktinosi V. Lekstutis.


Tačiau Tarybos narys Jonas Dromantas prasitarė nenorėsiąs ateity matyti pačio V. Lekstučio, verkiančio bažnyčioje: „Sąnarius skaudės, o norės priklaupti ir melstis. Tada bus apmaudu dėl tokių šnekų. Kalbėti, kad žmonės apiplėšinėjami yra piktžodžiavimas.“


Už lėšų skyrimą bažnyčiai pasisakė ir opozicijos lyderis Sigitas Karbauskas, tačiau jis pabrėžė, kad svarbiausia bažnyčiai nesikišti į politiką: „Pats baisiausias dalykas, kai už pinigus bandoma nupirkti bažnyčios palankumą.“


Už tokį pinigų paskirstymą balsavo 19 Tarybos narių, net 6 (B. Alšauskienė, V. Kura, L. Strauka, V. Riaukienė, M. Pocius, R. Simonavičius) susilaikė.


KOMENTARAI


Tarybos narys Viktoras KURA: „Susilaikiau, nes manau, kad bažnyčiai yra skiriamos per didelės sumos. Kai Gargžduose įsikūrė „Maxima“ (netoli Gargždų autobusų stoties), buvo gauta pusės milijono parama miesto infrastruktūrai plėtoti. Berods 400 tūkst. Lt per du kartus skyrėme Gargždų bažnyčiai apšiltinti. Kasmet po 48 tūkst. Lt iš Savivaldybės biudžeto lėšų bus skiriama Endriejavo Šv. apaštalo Andriejaus parapijos dienos centro etatams bei patalpoms išlaikyti. Nors anksčiau parapijos klebonas Stanislovas Anužis teigė, esą papildomų lėšų etatams nereikės. Skiriame lėšas bažnyčioms, o kai kuriose mokyklose, darželiuose langai krenta.“


Tarybos narė Voldimara JASMONTAITĖ: „Tikrai nesitikėjau, kad kils problemų dėl skiriamų lėšų bažnyčiai. Tai dovana visiems žmonėms, kurie lankosi bažnyčioje. Pastaroji yra ne klebono gyvenamasis namas, o mūsų visų susibūrimo vieta. Bažnyčioje vyksta ne tik Mišios, bet ir įvairūs koncertai. Rugsėjo 1-ąją čia suguži moksleiviai. Turbūt sunku būtų rasti žmogų, kuris nėra buvęs bažnyčioje. Todėl šie pinigai, kaip jau minėjau, yra skiriami visiems žmonėms: nuo jauniausių iki vyriausių.“


Tai žinotina


AB „Klaipėdos nafta“ komunikacijos vadovė Indrė Milinienė, paklausta, kokia proga rajonui skyrė 100 tūkst. Lt, atsakė, jog pristatant Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariams buvo išreikštas susirūpinimas dėl SGD (suskystintųjų gamtinių dujų) terminalo statybos. Mat būtų naudojama Klaipėdos rajono viešoji infrastruktūra (keliai). Tad AB „Klaipėdos nafta“, vadovaudamasi gautu Klaipėdos rajono paramos prašymu, skyrė 100 tūkst. Lt numatomam infrastruktūros poveikiui kompensuoti.


Keistas sutapimas, kad tame pačiame posėdyje (vykusiame balandžio pabaigoje) buvo pateikta ir informacija apie suskystintų gamtinių dujų terminalo susijusios infrastruktūros ir dujotiekio statybos specialiųjų planą. Ar plano rengėjai sulaukė rajono politikų palankumo, skaitykite kituose „Bangos“ numeriuose.


Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių