Sėkmingai ukrainiečių integracijai – neformalaus ugdymo veiklos

A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Į Lietuvą atvykusios ukrainiečių šeimos su vaikais, praėjus adaptacijos periodui, po truputį ima kurti savo gyvenimus naujuose namuose Klaipėdos rajone.
Vaikai integruojami į darželius, bendrojo ugdymo mokyklas. Atvertos ir neformaliojo švietimo būrelių durys – kad mažieji galėtų kuo sėkmingiau įsitraukti į socia­linį gyvenimą, susirastų naujų draugų ir užsiimtų mėgstamomis veiklomis. Į įvairius nemokamus sporto, šokių, dainavimo užsiėmimus kviečiami ir suaugusieji.
Savivaldybės paruoštame finansinės pagalbos ukrainiečiams pakete numatyta finansuoti būrelių lankymą Savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto įstaigose.
Planuojama, kad ši lengvata būtų taikoma iki šių metų pabaigos. Į nemokamus užsiėmimus vaikus kviečia ir privatus sektorius.
Tie žmonės, pas kuriuos apsistojusios ukrainiečių šeimos, mokyklos bendruomenės kviečiamos informuoti šeimas apie nemokamus neformaliojo ugdymo užsiėmimus ir padėti vaikams pasirinkti tinkamas veiklas.
Į įvairius užsiėmimus rajone veikiantys meno kolektyvai, sporto treneriai kviečia ir suaugusiuosius.
Ukrainiečiai gali papildyti ne tik šokių ar dainavimo grupes, bet ir mokytis lietuvių kalbos. Tokius kursus organizuoja Švietimo centras Gargžduose ir „Priekulės ainių“ bendruomenė.
Šiuo metu vaikams siūlomų nemokamų veiklų, o suaugusiesiems – nemokamų užsiėmimų sąrašą rasite Savivaldybės tink­lalapyje.


Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių