Sėkmingas verslininkas – pavyzdys jaunimui

Gargždų atvirame jaunimo centre vyko renginys „Jaunų verslininkų sėkmės formulė“, kuriame savo sėkmės istorijomis dalijosi verslininkai Guoda Steigvylaitė su Rimvydu Useliu iš „Ateik Ateik“, Aurelija Rapalienė iš „Drakono dažasvydžio“ ir Martynas Pocius iš „Varlės“. Pašnekovai ne tik pristatė savo verslus, bet ir davė puikių patarimų, nuo ko viską pradėti ir kokių savybių reikia norint tapti sėkmingu verslininku.

„Drakono dažasvydžio“ įkūrėja Aurelija Rapalienė teigė, jog iš pradžių žmonės šiai laisvalaikio praleidimo veiklai buvo abejingi, mat tuo metu Lietuvoje tai nebuvo populiaru, tačiau išbandę dažasvydį būdavo maloniai nustebinti: jokių mėlynių ir sumušimų nėra. Tad verslininkė dabar džiaugiasi, jog neturi nė vieno laisvo savaitgalio – visą laiką praleidžia dažasvydžio lauke. „Man buvo vos aštuoniolika metų, kai brolis į rankas įdavė šautuvą ir liepė eiti uždirbti pinigus“, – juokavo pašnekovė.

Visi verslininkai vieningai sutarė, jog įkurti verslą išties sunku: norint sėkmingai įsilieti į rinką, būtina turėti ryšių. Verslas plečiasi, kai gausėja vartotojų ratas, todėl svarbu palikti gerą įspūdį, neužtenka tik bendrauti su klientu, reikia stengtis, kad jis išėjęs apie šią paslaugą papasakotų ir kitiems, o tai reikalauja daug laiko ir pastangų. Pavyzdžiui, „Ateik Ateik“ kavinės-baro savininkė, jaunoji verslininkė Guoda Steigvilaitė tikino, jog apie nuosavą verslą svajojo nuo penkiolikos. „Iš pradžių turėjau kavos automobilį, vis dėlto laikui bėgant pradėjo trūkti vietos, tad viskas vystėsi po truputį, natūraliai. Neturėjome ko prarasti, tik pinigus, o patirtis, kurią gavome, yra mūsų „įrankis augti“.

„Varlės“ direktorius Martynas Pocius, įkūręs septynis verslus, kalbėjo, kaip nelengva buvo išsilaikyti rinkoje, ypač krizės metu, tačiau draugų palaikymas padėjo atsistoti ant kojų. „Per penkiolika metų darbo patirties labiausiai pradėjau vertinti darbuotoją, kadangi nuo jo priklauso mūsų klientų ratas, tad stengiuosi su visais bendrauti it su draugais“, – pastebėjo verslininkas.

Verslininkai nieko neslėpdami teigė, jog ši veikla reikalauja daugybės laiko ir pastangų. „Verslininkas užmiega ir atsikelia su mintimi, ką reikės daryti rytoj“, – kalbėjo M. Pocius, jam antrino ir A. Rapalienė. Pašnekovai pritarė sakydami, kad norint būti sėkmingu verslininku reikia noro, atsakomybės, kritinio mąstymo, kūrybiškumo ir svarbiausia nebijoti klysti.

Renginio dalyviai Lukas ir Gytis teigė, jog jaunimas galbūt ir norėtų kurti verslą, turi idėjų, yra kūrybiški, tačiau nesiryžta rizikuoti: „Moksleiviai net nežino, nuo ko pradėti kurti verslą, negeba rasti tinkamos informacijos, nenutuokia, iš kur gauti pradinį kapitalą, tad toks renginys išties naudingas.“

Kas žino, galbūt po tokių renginių visuomenėje iškils jaunieji verslininkai, kupini veržlumo ir idėjų gausos?

Gabrielė ČIUNKAITĖ

Jaunųjų korespondentų klubo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių