Siekiant užtikrinti efektyvią vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos veiklą ateityje, AB „Klaipėdos vanduo“ skirtas 25 mln. eurų finansavimas

Europos investicijų bankas (EIB), remdamas AB„Klaipėdos vanduo“ 2023–2026 m. investicijų programą, su įmone pasirašė 25 mln. eurų paskolos sutartį. Investicijomis siekiama vandens tiekimo ir nuotekų bei paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas pritaikyti ateities poreikiams.

Šiomis lėšomis bus skatinamavandens tiekimo, paviršinių ir buitinių nuotekų tinklų statyba bei rekonstrukcija. Taip pat  vandens tiekimo, buitinių nuotekų ir paviršinių nuotekų valymo įrenginių bei su jais susijusios infrastruktūros plėtra, modernizavimas.Numatoma įsigytivandens skaitiklių, eksploatavimo ir techninės priežiūros įrangosbei investuoti į informacinių ir ryšių technologijų procesų tobulinimą.

„Įmonės „Klaipėdos vanduo“ investicijos yra įgyvendinamos laiku ir būtinos, ypač kai dėl ekstremalių meteorologinių reiškinių didėja rizika, kad pasaulio, taip pat ES gyventojai neteks galimybės turėti pakankamai kokybiško vandens, – aiškina EIB vicepirmininkas ThomasÖstros.– EIB džiaugiasi galėdamas tęsti partnerystę su bendrove „Klaipėdos vanduo“ ir šiuo finansavimu plėsti paramą Lietuvos vandentvarkos sektoriui.Tai, kaip tvarkome ir valome savo vandenį, gali turėti didelę reikšmę pirmiausia mūsų sveikatai, bet neabejotinai ir vietos ekonomikai.“

„Europos investicijų banko (EIB) finansavimas padės mums įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, taip pat atitikti aplinkosaugos reikalavimus.Tai tvarūs ilgalaikiai projektai, o kartu ir investicija į ateitį “– teigė AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Projektu siekiama gerinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų patikimumą ir prieinamumą. Tai turės teigiamą poveikį Klaipėdos mieste ir rajone gyvenantiems žmonėms. Be to, investicijos padės prisitaikyti prie klimato kaitos, ją švelninti bei didins aplinkos tvarumą, nes įmonė „Klaipėdos vanduo“ galės gaminti atsinaujinančiąją energiją, sumažinti energijos suvartojimą, geriau susidoroti su klimato kaitos nulemtų dažnesnių ir intensyvesnių liūčių padariniais, sumažinti požeminio ir paviršinio vandens taršą. Finansuojant vandens infrastruktūrą, kuri sukuria teigiamą išorinį poveikį aplinkai, visuomenės sveikatai ir klimatui, projektu siekiama pagerinti vietos gyventojų gyvenimo kokybę.

„Europos investicijų banko paskola tai pasitikėjimo Klaipėda ir jos vizija ženklas. Klaipėda turi planą, kokius strateginius darbus šioje srityje būtina atlikti artimiausiu metu. Potvynių problemai spręsti atliktas didžiulis projektas – hidraulinis modeliavimas, kuris parodė galimus sprendimo būdus. Nėra jokių abejonių – būtinos investicijos paviršiniams nuotekų tinklams modernizuoti. Lietaus infrastruktūros sutvarkymo planui reikalingos milijoninės lėšos. Miestui tokia našta būtų nepakeliama. Todėl žinia apie Europos investicijų banko paskolą AB „Klaipėdos vanduo“ investicijoms yra įkvepianti viltį, kad per artimiausius metus situacija dėl potvynių mieste bus išspręsta“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių