Signataro kraštiečio Kazimiero Antanavičiaus kelias įprasmintas parodoje

Iš Balsėnų kilęs Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras, žinomas ekonomistas Kazimieras Antanavičius ne kartą yra lankęsis gimtajame krašte, susitikęs su žmonėmis įvairiuose susirinkimuose, savo įžvalgomis ir straipsniais dalijęsis su „Bangos“ laikraščiu.
Gargždų krašto muziejuje veikia kilnojamoji paroda, skirta Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui prof. K. Antanavičiui.
Mūsų kraštietis, Nepriklausomybės Akto signataras, prof. K. Antanavičius garsėjo moralios politikos samprata, jis buvo Lietuvos ekonominio savarankiškumo pagrindų kūrėjas, vienu iš svarbiausių ir kilniausių žmogaus gyvenimo tikslų laikęs pagalbą savo artimui.
Dar prieš Nepriklausomybės atkūrimą sužinojęs apie lemtingą savo ligą, atlaikęs tris operacijas, K. Antanavičius skubino savo vidinį laikrodį, iš paskutinių jėgų dirbdamas Tėvynės labui.
K. Antanavičius buvo vienas iš profesionaliausiai pasirengusių dirbti įstatymų leidybos srityje, parengęs ne vieną dešimtį mokslinių publikacijų ir pateikęs per šimtą įstatymų projektų. Apskritai jis buvo viena iš ryškiausių to laikotarpio Lietuvos politikos figūrų, daug prisidėjęs prie demokratijos plėtros. Tai didi asmenybė, vienu iš kilniausių žmogaus gyvenimo tikslų laikiusi pagalbą savo artimui. Vienas iš svarbiausių 1998 m. mirusio K. Antanavičiaus gyvenimo postulatų buvo toks: „Jeigu reikalai blogi, niekada nepasiduok.“
2016 m. Balsėnuose buvo pastatyta skulptoriaus A. Šnaro sukurta skulptūra „Stotelė“, skirta Kovo 11-osios Akto signataro K. Antanavičiaus gimimo ir vaikystės vietai pažymėti. Tai lyg pakelės stotelė, šalia žvyrkelio, supama pievų ir dirbamų laukų, nuo kurios matoma kalva su kryžiumi – buvusios Antanavičių sodybos vieta.
Gargždų krašto muziejus veiks ir mums visiems svarbią datą Kovo 11-ąją. Tad kartu su šeimomis, draugais ar pavieniui kviečia aplankyti parodą, skirtą Nepriklausomybės Akto signatarui prof. K. Antanavičiui. Paroda veiks iki kovo 29 d.
Vilija BUTKUVIENĖ