• 29 rugsėjo, 2021
|

Šilumos siurbliai: ar tikrai gali atstoti kitas namų šildymo alternatyvas?

Jeigu norite kad Jūsų namuose visus metus būtų tobulas mikroklimatas, kuris leistų nebijoti nei labai šaltų žiemų, nei labai kaitrių vasarų – tokiu atveju reikia įsigyti geriausios kokybės sistemas, kurios nereikalauja laiko, tačiau veikia našiai. Vasaros metu tai, žinoma, yra oro kondicionieriai, o žiemomis dažniausiai pasirenkami šilumos siurbliai.

Kodėl būtent jie, kai šiuo metu rinkoje galima rasti tiek daug alternatyvų. Apie tai ir yra šis straipsnis.

Svarbiausia rasti būsto poreikius patenkinančią kokybę

Žinoma, pradėti verta nuo to, kad šiuo metu rinkoje yra labai daug sistemų, tad atrasti labiausiai tinkamą galite tariantis su specialistais. Dažniausiai daugiausia dėmesio sulaukia tie, kurie jau ne vienerius metus yra rinkoje, tad jų patarimai yra aukso vertės.

Pavyzdžiui: https://www.specdarbai.lt/silumos-siurbliai/. Tiesa, greta geros kokybės taip pat galima rasti ir labai pigiai kainuojančias įrangas, kurios dažniausiai nėra sertifikuotos, be garantijų ir tuo pačiu jomis prekiauja mažai žinomos įmonės. Tokiu atveju dažniausiai įsigyjami tokie siurbliai, kurie nedirba našiai, kurie nėra ekologiški, galiausiai tokie, kurie greitai genda, o sugedus tvarkyti finansiškai ne visada verta. Taigi, kalbant apie gerus siurblius, kurie tikrai gali pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę – turime būtinai akcentuoti kokybę, kuria gausite tik pas patikimus prekybininkus.

Pasirinkimas ne tik naujai statybai

Dažnai teigiama, kad šilumos siurbliai yra geras būsto apšildymas tik naujos kartos A tipo klasės namuose, kurie yra tokie sandarūs, kad siurbliai gebės užpildyti patalpą šiluma. Visgi, tai nėra visiškai tiesa. Žinoma, gali tekti skirti laiko, kol Jūsų turimas žemesnės klasės būstas bus tinkamai paruoštas šilumos siurbliams. Dažniausiai tai yra papildomas apšiltinimas, langų ir gal net durų pakeitimas.

Visgi, kardinaliai sutvarkius namus bus galima džiaugtis ne tik sistemomis, kurios šildo namus be jokio žmogaus vargo, tačiau taip pat ir labai mažomis energijos sąnaudomis, kurios padės Jums sutaupyti. Viskas atsiperka. Tiek pinigais, tiek gamtos saugojimo niuansu. O pati sistema gali būti naudojama ir žemesnio energetinio koeficiento namuose.

Galingumas pagal patalpos dydį

Svarstant namų apšildymo galimybes ir galvojant apie šilumos siurblius taip pat reikia nepamiršti, kad svarbiausia rasti tinkamus, kurie atitinka Jūsų būsto poreikius. Blogiausiai daro tie, kurie bandydami sutaupyti per ne tokius galingus. Jie dažniausiai negeba aptarnauti namų, tad dirba našiau. O tuomet reikalauja ir kur kas daugiau energijos, tad ekonomijos niuansas tampa nebeaktualus.

Kadangi sistemos yra perkamos ilgiems metams – geriau investuoti daugiau ir tuo pačiu rinktis ne tik tinkamo galingumo, tačiau taip pat ir inovatyvias, kurios turi daugiau funkcijų. Tokiu atveju namuose visada bus tiek temperatūros, kiek Jums labiausiai tinka ir tai nepriklausys nuo to – kiek laipsnių per parą nukris temperatūra lauke.

Daikin Atlherma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių