Šiūpariuose kuriamas parašiutų muziejus

„Bangos“ archyvo nuotr.: ilgametis parašiutininkas R. Rezgevičius (dešinėje) savo sodyboje Piktožių kaime rengia tradicinę parašiutininkų šventę ir įspūdingiausiai pasirodžiusiems dalyviams įteikia prizus.

Dovilų seniūnijos gyventojas Robertas Rezgevičius, parašiutizmo aistruolis, pasiryžęs įgyvendinti ilgai puoselėtą sumanymą – įkurti Aviacijos švietimo centrą ir parašiutininkų muziejų. Jo svajonė pradėjo pildytis Klaipėdos rajono savivaldybei išnuomojus buvusias Šiūparių bendruomenės patalpas. Valstybės dienos šventėje Doviluose jis pristatys savo projektą.
Vienas iš Klaipėdos parašiutininkų klubo steigėjų, ilgametis parašiutininkas, kurio sąskaitoje – apie 2 tūkst. šuolių, aktyvus Dovilų seniūnijos Piktožių kaimo gyventojas Robertas Rezgevičius ne vienerius metus puoselėjo mintį įkurti Aviacijos švietimo centrą ir parašiutų muziejų. Parašiutizmo mėgėjas savo sodyboje birželio pabaigoje organizuoja tradicinę parašiutininkų fiestą.
Neseniai Klaipėdos rajono savivaldybė pagal panaudos sutartį išnuomojo patalpas Šiūpariuose. Anksčiau jomis naudojosi šio kaimo bendruomenė. „Džiaugiuosi, kad manimi patikėjo, leido naudotis patalpomis ir paskatino kurti muziejų. Lietuvoje nėra tokio muziejaus, negirdėjau apie jį ir Europoje“, – kalbėjo R. Rezgevičius. Valstybės dienos šventėje liepos 6-ąją Doviluose jis pristatys šį projektą.
Projekto iniciatorius atskleidė, kad muziejuje atsispindės parašiutizmo raidos laikotarpis. „Daug dėmesio ketinu skirti parašiutininkams – vaizdo operatoriams, kurie fotografuodavo ore, laisvame kritime. Daugelis neįsivaizduoja, kaip tai atrodo, tik yra matę gražią fotografiją, bet nežino, kaip atrodo operatorius, ant kurio galvos – šalmas su sudėtinga aparatūra, – dėstė išskirtinio projekto sumanytojas. – Mano tikslas – surinkti kolekciją šalmų, vaizdo kamerų. Ankstesniais metais negalėjo jų įsigyti – patys gamino, įdomių sprendimų būta.“
R. Rezgevičius turi sukaupęs ir dar planuoja surinkti daugiau eksponatų, kurie supažindins, kas yra parašiutizmas. „Reikia lėšų – savo pajėgomis sudėtinga, todėl kreipiuosi į aviatorių bend­ruomenę, ieškau rėmėjų, kad mano entuziazmą paremtų kuo gali“, – sakė jis.
Aplinkiniai teiraujasi, kodėl Aviacijos švietimo centrą ir parašiutų muziejų kuria Šiūpariuose. R. Rezgevičius patikino, jog tai pagyvins kaimo gyvenimą. Jis neabejoja, kad centru-muziejumi susidomės vaikai ir suaugusieji.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių