Skaidriajame karjere – pirmasis laivelių nusileidimo takas

Dovilų seniūnė N. Ilginienė pasidžiaugė galimybe vaikams mokytis vandens sporto Skaidriajame karjere.

Tiek gyventojai, tiek buriuotojai Skaidriajame karjere Gargžduose jau gali džiaugtis įrengtu valtelių ir burinių laivelių nusileidimo taku. Nusileidimo tako įrengimo darbų vertė – daugiau nei 9,6 tūkst. eurų iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto.
Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė informavo, kad apie nusileidimo tako poreikį sužinojo iš Klaipėdos rajono etninės kultūros centro vadovo Jono Tilviko – jis papasakojo, kad buriuotojai ieško vietos, kur galėtų užsiimti šiuo sportu. „Siekiant padėti išspręsti šį klausimą, organizuoti pasitarimai Klaipėdos rajono savivaldybėje, susitikta su buriuotojais, apžiūrėti Dovilų pirmasis ir Skaidrusis karjerai bei įvertinta, kur galėtų treniruotis vaikai“, – pasakojo seniūnė.
Ji pasidžiaugė savo komandos, Savivaldybės administracijos darbu, rangovo UAB „Dovilra“ darbų atlikimu Dovilų seniūnijai priklausančiame Skaidriajame karjere. Projektas užbaigtas šį pavasarį, darbų metu buvo suformuotas takas, sutvarkyta krantinė, užpilta skalda, sudėlioti akmenys.
VšĮ Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ direktorius Laurynas Juodeška „Bangai“ komentavo, kad nusileidimo takas – puikus ir sveikintinas savivaldos sprendimas. „Bendromis pastangomis bandysime užpildyti spragą, kad kuo daugiau vaikų pramoktų buriuoti ir atrastų ryšį su vandeniu, kadangi Klaipėdos rajonas – 4 vandenų kraštas“, – teigė L. Juodeška.
Pasak jo, tai ne tik puikus būdas įveiklinti Skaidrųjį karjerą, bet ir išsprendžiama buriavimo logistikos problema, mat pagrindinė Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ bazė yra Drevernoje. Tad daugumai vaikų iš Klaipėdos rajono tai didelis atstumas. Siekta, kad šis sportas būtų prieinamas didesnei daliai rajono vaikų. „Esame ten rengę vaikų buriavimo varžybas, karjeras tinkamas buriavimui. Ir rajono vaikams būtų visai patogu, ir išsispręstų buriavimo prieinamumo klausimas“, – pažymėjo L. Juodeška.
Pirmasis „Žiemio“ renginys naujame nusileidimo take vyks jau birželio 1 d., per Gargždų miesto gimtadienį. „Žiemio“ atvirų durų dienoje vaikai turės galimybę susipažinti su buriavimu. Ateityje planuojama, kad buriavimo sporto mokykla rengtų nuolatines buriavimo treniruotes Skaidriajame karjere.
Gabrielė ČIUNKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių