Skelbiama gripo epidemija

Sausio 23–30 dienomis (ketvirtą metų savaitę) rajono gyventojų sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekė epideminį lygį (129,7 atvejai 10 000 gyventojų).

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skelbiama gripo epidemijos Klaipėdos rajone pradžia. Atsakingos institucijos įpareigotos riboti masinius renginius, darbovietėse neleisti dirbti asmenims su katariniais reiškiniais, visuomeninio maitinimo įstaigose dezinfekuoti indus, dažnai vėdinti ir valyti patalpas, medicinos personalui dirbti dėvint asmens apsaugos priemones, riboti ligonių lankymą ir kt.

Specialistai rekomenduoja visiems gyventojams reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių asmenų, vengti masinių susibūrimo vietų. Taip pat rekomenduoja dažnai vėdinti ir plauti patalpas. Būtina pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti gryname ore. Susirgus gripu ar ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl gydymo paskyrimo, nevykti į darbą, mokyklą, sergančių vaikų nevesti į darželius. Nosį ir burną dengti vienkartine kauke tiek ligoniui, tiek slaugančiam asmeniui. Kosint ir čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje).

„Bangos“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių