Skirtingų tipų saulės baterijos ir jų privalumai

Nors iš pažiūros gali pasirodyti, kad visos saulės baterijos yra vienodos, iš tikrųjų esama gana ryškių skirtumų. Juos žinant, lengviau nuspręsti, kokie saulės moduliai geriausiai atitiks asmeninius poreikius.

Saulės baterijų tipai

Rinkoje siūlomos saulės baterijos skirstomos į devynis tipus: polikristalines, monokristalines, kvazimonokristalines, kadmio telurido, amorfinio silicio, grįžtamojo kontakto,CIGS/CIS, HIT ir dvipusės. Priklausomai nuo tipo, baterijų gamybai naudojamos skirtingos medžiagos ir technologijos, o tai suteikia įvairių privalumų.

Visgi visais atvejais svarbu rinktis saulės baterijas iš patikimo tiekėjo, kad ir kokio tipo jos bebūtų. Kokybiškos saulės baterijos yra gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų ir pasižymi puikiu ilgaamžiškumu, joms suteikiama gamintojo garantija.

Kokios saulės baterijos populiariausios rinkoje?

Saulės energetika yra ta sritis, kurioje naujovės tiesiog veja viena kitą. Dėl to ir saulės baterijos yra vis naujinamos, ieškoma efektyvesnių sprendimą. Deja, ne visi jie pasiteisina, o kai kurių rūšių baterijų gamyba yra brangi, tad jos vargiai prigyja rinkoje.

Vertinant bendrai, pirkėjai dažniausiai renkasi iš polikristalinių ir monokristalinių saulės modulių – jie populiariausi rinkoje, nes pasižymi aukštu efektyvumu ir patrauklia kaina. Polikristalinės saulės baterijos yra bene pigiausias pasirinkimas rinkoje, tačiau ne visi jas mėgsta dėl „margos“ išvaizdos. Antra vertus, tai laiko jau patikrinta technologija, todėl tokių modulių naudojimas yra paprastas, platus tiekėjų pasirinkimas, nekyla problemų dėl montavimo darbų.

Monokristalinės saulės baterijos vis populiarėja, jas galima atpažinti ir žvilgaus juodo paviršiaus. Tokių baterijų naudingumo koeficientas siekia iki 18 proc., o naudoti jas galima su įvairiais tinklo inverteriais ar įkrovimo valdikliais. Galia tokių saulės modulių gana didelė, todėl dažnai jų pakanka sumontuoti mažiau, o tai sumažina elektrinės įrengimo kaštus.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis saulės baterijos tipą?

Srities profesionalai teigia, kad saulės baterijos tipas ne visada yra toks svarbus, kaip galvojama. Visų svarbiausia yra pasirinkti aukštos kokybės produktus, nes tik tokios saulės baterijos tarnaus ilgai ir atitiks žadamą naudingumą. Prastos kokybės baterijos pasižymi daug prastesniais techniniais parametrais, o ir jas pajungiant bei naudojant gali kilti įvairių problemų.

Žinoma, galima rinktis saulės elementus ir pagal jų išvaizdą ar kainą. Vis dėlto tai nėra eksterjero detalė, todėl dažniausiai prioritetas suteikiamas baterijų kainai. Riboti gali tik tokie veiksniai kaip elektrinės įrengimo vieta, pavyzdžiui, stogo forma ar dydis. Laimė, rinkoje siūloma plati pasiūla užtikrina pasirinkimą kiekvienu atveju, o geriausią sprendimą rasti visada padės saulės energetikos profesionalai.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių