Slengiškiai vietoj Helovino nesaugiose gatvėse surengė žvakučių akciją

Sendvario seniūnijos Slengių gyvenvietės feisbuko grupės nariai lapkričio 2 d. vietoje taip dabar madingo švęsti Helovino slengiškius pakvietė gyvenvietės pagrindinėse gatvėse uždegti žvakutes ir taip atkreipti dėmesį į eismo saugumo ir gatvių tvarkymo problemas. Akcijos iniciatorių manymu, per dešimtmetį dvigubai gyventojų skaičiumi išaugusi seniūnija negauna lygiaverčių finansinių išteklių patogiai ir saugiai infrastruktūrai kurti.


Ne mažesni už Gargždus
„Slengių“ feisbuko grupės nariai savo įrašuose primena, kad Sendvario seniūnijoje nuo deklaruotą gyvenamąją vietą nurodžiusių asmenų skaičius padvigubėjo 2011 m. – 5 033, 2021 m. – 10 969, taip pat padvigubėjo ir transporto srautas. Slengiškiai laikosi nuomonės, kad žymiai daugiau dėmesio ir finansavimo esą nepelnytai gauna Gargždai, nors Slengiai už juos yra ne ką mažesni.
„Visi žinome, kad gyventojų Sendvario seniūnijoje yra ženkliai daugiau. Gyventojų daugėja, transporto daugėja, ypatingai skaudžių eismo įvykių daugėja, o Kelių direkcijos, seniūnijos, Klaipėdos rajono savivaldybės požiūris nesikeičia, ir gyventojų prašymai lieka dūlėti stalčiuose, biurokratijos pinklėse“, – kviesdami į akciją, gyvenamosios vietovės skaudulius dėstė komentatoriai. Anot jų, lapkričio 2 d. akcija Sendvario seniūnijos gyventojai siekia atkreipti dėmesį į neapšviestas, nesaugias, taip sparčiai besiplečiančios seniūnijos gatves. „Klaipėdos rajono savivaldybė neatiduoda mūsų Klaipėdos miestui, tačiau opių klausimų kol kas nepadeda išspręsti. Labai būtumėme dėkingi už reakcijas ir situacijos tvarkymą“, – kreipimesi feisbuke rašė slengiškiai. Po šio kreipimosi feisbuko paskyroje išsivystė karšta diskusija. Netrukus išsamų problemų aptarimą, reaguodamas į išsakytas įvairias komentatorių nuomones, feisbuke paskelbė ir rajono meras Bronius Markauskas.


Finansavimas išaugo 17 kartų
„Puikiai suprantu visų emocijas. Trušeliuose gyvenu jau daugiau nei 60 metų. Kasdien ir aš, ir mano šeima naudojasi visa esama infrastruktūra. Taip, ji nėra ideali. Taip, dar daug reikia padaryti, kad visiems būtų patogiau ir saugiau. Bet sakyti, kad nieko nedaroma – irgi nebūtų visiškai teisinga. Seniūnijai, ypač pastaraisiais metais, skiriama daug dėmesio ir lėšų, kad situacija keistųsi į gerą. Postas bus ilgas, bet tikiuosi, kad perskaitysite, nes daug svarbios informacijos“, – atsakyme slengiškiams rašo B. Markauskas. Jis pateikia keletą faktų apie Sendvariui skiriamas lėšas ir apie padarytus darbus. 2018 m. – Sendvario keliams skiriama apie 140 tūkstančių eurų. 2019 m. ši suma išauga daugiau nei keturis kartus iki 582 tūkst. eurų. 2020 m. ši suma šoktelėjo iki 1,3 mln. eurų ir, norint, kad pajudėtų ilgai laukti projektai, papildomai pridėta dar 1,2 mln. eurų.
2021 m. Sendvario seniūnijos infrastruktūros sutvarkymui buvo išleista 1,4 mln. eurų. Dar papildomai skirta 900 tūkst. eurų, tad iš viso per praėjusius metus seniūnijai buvo skirta 2,3 mln. eurų. Šiemet – Sendvario seniūnijos keliams vėl skirta per 2 mln. eurų. „Iš esmės per pastaruosius kelerius metus finansavimas Sendvario seniūnijos keliams išaugo apie 17 kartų. Žinoma, visko norisi greitai, čia ir dabar, tačiau šiandien galiu jus patikinti, kad dėmesys Sendvariui tikrai yra – tai akivaizdžiai matosi iš skiriamo finansavimo, darbai daromi, ruošiami projektai“, – slengiškius informuoja rajono vadovas.


Kelių direkcijai neskauda
Meras atkreipia dėmesį, kad atskiras finansavimas skiriamas darbams, kuriuos sunku pastebėti, nes viskas pakišama po žeme, tačiau tai padeda spręsti tvinimo problemas. Tam įrengti paviršinių nuotekų šalinimo tinklai Gindulių Toplaukio gatvėje, dalyje Liepų ir Ievų gatvių, Jakuose – Pašto, Jubiliejaus, Pavasario bei Austėjos gatvėse. Ir tai nėra baigtinis sąrašas. Dalis darbų projektavimo stadijoje, dalis jau vyksta. Atsakyme Slengių gyventojams B. Markauskas paaiškina, kad labai didelė problema, kad yra nemažai gatvių, kurios yra ne mūsų, o Automobilių kelių direkcijos. Puikiai suprasdama, kad Direkcijai dėl Sendvario galvos neskauda ir norėdama paspartinti procesą, Savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartis. Pažadėdama prie valstybės kelių prisidėti Savivaldybės lėšomis, pasiekė, kad buvo pradėtas Ežero, Rasytės, Šimkų gatvių projektavimas. „Procesas jau įsibėgėjęs ir, kai darbai prasidės, šiose gatvėse atsiras apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takai iki Radailių, normalios autobusų stotelės. Nenoriu nuvilti su prognozėmis, bet tai turėtų įvykti per artimiausius dvejus metus“, – atsakyme Slengių gyventojams rašo rajono meras, taip pat išvardindamas konkrečius darbus atskirose gatvėse ir akcentuodamas kitas sparčiai besiplečiančios Sendvario seniūnijos problemas. 


Pakvietė bendram pokalbiui
„Tad, kaip matote, tikrai nėra taip, kad niekas Jūsų negirdi ir nieko nedaroma. Matome problemas ir jas sprendžiame. Žinoma, nėra taip, kad viskas atsiras per naktį. Sudėtinga ir neįmanoma per kelerius metus išspręsti problemas, kurios kaupėsi dešimtmečiais. Procesai užtrunka. Kartais metus, kartais dar ilgiau, ir čia mūsų rankos surištos – negalime paspartinti procesų, kurių trukmę numato įstatymai. Bet yra planuojama ir tam skiriamos tikrai nemažos lėšos.
Suprantu, kad po šio mano posto kils ir daugiau klausimų. Deja, tačiau galimybės atsakinėti į komentarus nelabai turėsiu. Tad, jei yra norinčių pasikalbėti, susitikime. Parašykite man meras@klaipedos-r.lt ir galime, kad ir kitą savaitę ar jums tinkamu metu susimatyti su visais norinčiais ir plačiau pasikalbėti apie esamas problemas bei visų lūkesčius“, – siekdamas bendradarbiavimo ir dialogo su slengiškiais meras juos kviečia susitikti ir gvildenti esamą situaciją Sendvario seniūnijoje kartu ieškant problemų sprendimo būdų.


Monika CALZONAITĖ
A. VALAIČIO asociatyvi nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių