Sodininkai aptarė susikaupusias problemas

Gargždų muzikos mokyklos salėje opių sodininkams problemų aptarti susirinko rajono sodininkų bendrijų pirmininkai.

Beveik po metų pertraukos Gargždų muzikos mokyklos salėje vėl vyko tradicinis Klaipėdos rajono sodininkų bendrijų pirmininkų susitikimas.


26 iš 38 sodininkų bendrijų atstovai dalijosi kasdienybės problemomis ir patirtimi, kaip jas įveikti. Kaip ir kasmet susirinkimą inicijavusi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė pasiūlė aptarti susikaupusias problemas bendrijų teritorijose.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Vytautas Valantinas pristatė planuojamus kelių priežiūros ir remonto darbus, patarė, nuo ko pradėti dabar jau privalomą vandens gręžinių įteisinimą. Gružeikių ir Derceklių kaimuose esančios bendrijos labai laukia geriamojo vandens ir nuotekų infrastruktūros projektų, tačiau kol kas finansavimo artimiausiuose planuose AB „Klaipėdos vanduo“ nenumačiusi. Vedėjas dar kartą priminė, kad sodininkų bendrijos, kuriose itin sutankintas gyventojų skaičius, kiekvienais metais pakartotinai teiktų prašymus Savivaldybei dėl vandentvarkos projektų poreikio.
Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Aurelija Latakienė atsakė į klausimus dėl melio­racijos griovių, priešgaisrinių tvenkinių priežiūros. Ragino kiek įmanoma aktyviau naudotis Klaipėdos rajono sodininkų bendrijų specialiosios rėmimo programos lėšomis.

Su sodininkais susitiko (iš kairės) Seimo narė A. Kubilienė, susirinkimo iniciatorė rajono Tarybos narė L. Piaulokaitė-Motuzienė, rajono meras B. Markauskas.

Klaipėdos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Diana Pipirienė patarė, kur kreiptis ir kokias prevencines priemones galima taikyti neatsakingiems vairuotojams, taip pat pastebėjus įtartinus valkataujančius asmenis. Patarė, kaip galima legaliai įsirengti stebėjimo kameras teritorijose.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas dar kartą akcentavo, kad infrastruktūros gerinimo finansavimas labai priklauso nuo gyventojų skaičiaus, todėl dar kartą priminė, kad bendrijų vadovai paragintų gyventojus deklaruoti gyvenamąją vietą faktinėje gyvenamojoje vietoje.
Susitikime svečiavosi Lietuvos Respublikos Seimo narė Asta Kubilienė, kuri daugiau nei dešimtmetį gyvena sodininkų bendrijoje. Kadangi dauguma problemų jai žinomos iš patirties, ypač rūpi visi su sodininkų bendrijomis susijusių įstatymų pakeitimai. Parlamentarė pristatė, kad, įsigaliojus naujai pataisai, sodininkų bendrijos negalės būti paramos gavėjos ir gauti lėšų iš deklaruojamo GPM. A. Kubilienė pristatė Sodininkų bendrijų įstatymo pakeitimo projektą. Susirinkimo dalyviai taip pat pasiūlė inicijuoti keletą pakeitimų įstatyme, kurie palengvintų valdybų darbą. Sodininkų bendrija taip pat galėtų gauti išmokas už melioracijos kanalų priežiūrą, kaip gauna ūkininkai. Daugėja investuotojų, kurie įsigiję sklypus sodininkų bendrijoje nepalieka jokių kontaktų ir net negyvena Lietuvoje, todėl susidaro skolos ar daugėja neprižiūrimų sklypų. Įstatymas galėtų įpareigoti notarus, patvirtinus sodininkų bendrijos sklypo pirkimo–pardavimo sandorį, apie naują savininką privalomai pranešti bendrijos vadovybei. Seimo narė pasidžiaugė, kad sodininkų susirinkimai retai kada būna tokie kultūringi, diskusija produktyvi ir be perdėtų emocijų.
„Dvi su puse valandos prabėgo labai greitai, bet ir po to neskubėjome skirstytis, nes kalbėti buvo apie ką. Mes, sodininkų bendrijų atstovai, jau kaip šeima, kurie vieni kitų pasiilgstame, kai kurie bendrijų pirmininkai neduoda man ramybės, ragina rengti susitikimą, kelia problemas, siūlo temas aptarimui. Tikiuosi ir kitoje kadencijoje atsiras Tarybos narys, kuris tęs šią gražią tradiciją, rūpinsis ir domėsis sodininkų bendrijų reikalais“, – po susirinkimo įspūdžiais dalijosi rajono Tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.


Monika CALZONAITĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių