Stabdoma Gargždų ligoninės Vaikų ligų skyriaus veikla: lovos reikalingos COVID-19 pacientams

Karantinas kol kas sunkiai slopina antrąją koronaviruso pandemijos bangą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vos spėja fiksuoti besikeičiančius skaičius, vykdyti epidemiologinius tyrimus. Gargždų ligoninėje jau gydomi ir sergantieji koronavirusu, mobilusis patikros punktas Gargžduose veikia visu pajėgumu.

Gydys sergančiuosius vidutine forma

„Bangos“ redakcija sulaukė skaitytojos laiško, kuriame ji kreipėsi dėl Gargždų ligoninės Vaikų ligų skyriaus, esą pasklido žinia, kad jis uždaromas. „Valstybė deklaruoja norinti didinti gimstamumą ir skatina jaunus žmones kurtis ne tik didmiesčiuose. Tačiau būtinų paslaugų prieinamumą labai apsunkina arba išvis naikina. Daug kam sunku gauti vietą darželiuose, o dabar ir medicininė pagalba bus dar sunkiau prieinama. Pati turiu ne vieną vaiką. Ir jie tikrai serga ne tik koronavirusu. Dažniausiai užtenka tų procedūrų, kurias gauname Gargždų ligoninės Vaikų ligų skyriuje. Tai lašelinės, masažai, inhaliacijos. Čia tikrai puiki gydytoja ir slaugytojos labai rūpestingos. Peršalimo ligų sezonu net būna trūkumas vietų, tai niekaip nesuprantu logikos, kodėl reikia uždaryti? Gal galit kažkaip padėti?“ – klausia skaitytoja.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė paaiškino, kad šiuo metu Vaikų ligų skyrius neatlieka savo funkcijų dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) pacientų srautų valdymo – Gargždų ligoninė, kaip ir kitos rajoninės ligoninės, yra atraminė ligoninė, kurioje bus gydomi vidutine forma sergantieji COVID-19 liga, todėl reikia performuoti ir skyrius. „Pasibaigus ekstremaliajai situacijai šalyje Vaikų ligų skyrius vėl funkcionuos. Šiuo metu stacionarias paslaugas teikia Klaipėdos miesto vaikų ligoninė“, – informavo L. Kaveckienė.

Gargždų ligoninė geriausiu atveju kovidiniams ligoniams galėtų atlaisvinti 25 lovas, tačiau tik 12 iš jų su deguonimi. Be to, juntamas didžiulis personalo stygius. Maksimalus skaičius – 25

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė patikino, kad ryškiai blogėjant epidemiologinei situacijai šalyje bei Klaipėdos regione dėl COVID-19 infekcijos bei vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymais ir Klaipėdos universitetinės ligoninės sprendimais Klaipėdos rajono savivaldybės Gargždų ligoninėje yra numatyta ir privaloma suformuoti lovas pacientams gydyti stacionare, sergantiems koronainfekcija. „Įvertinus susidariusią situaciją, buvo nuspręsta laikinai nutraukti Vaikų ligų skyriaus paslaugų teikimą Gargždų ligoninėje, suformuojant izoliacinį skyrių. Tai lėmė ir ženkliai sumažėjusių vaikų ligų paslaugų poreikiai (gydyti po 2–3–4 pacientai per dieną). Pagerėjus epidemiologinei situacijai, paslaugos Vaikų ligų skyriuje bus atnaujintos. Mūsų žiniomis, visame regione vaikų ligų skyriai paslaugų neteikia, nes visos ligoninės yra paverstos kovidinėmis“, – sakė vyriausioji gydytoja V. Ruškienė.

Anot jos, universitetinė ligoninė nurodė, kad Gargždų ligoninė atlaisvintų 40 lovų kovidiniams ligoniams. „Tačiau geriausiu atveju, apribodami savo teikiamas paslaugas, nutraukdami dienos chirurgiją, Vaikų ligų skyriaus veiklą, galime atlaisvinti 25 lovas, iš kurių 12 su deguonimi. Tačiau jokiu būdu ne 40. Kitas dalykas – neturime personalo, dirba viena gydytoja, visi kiti tai po operacijos, tai nedarbingi, tai su rimtomis ligomis“, – vardijo V. Ruškienė. Sveikatos apsaugos ministerijos įsakymu yra sudaryta regioninė koordinacinė komanda, kuri turi įvertinti ligonių srautus ir pan.

Virusas personalo neaplenkia

Anot vyriausiosios gydytojos V. Ruškienės, į Gargždų ligoninę jau vežami karščiuojantys, sergantys koronavirusu pacientai. „Buvome paguldę tris, ketvirtas, kadangi vystėsi kvėpavimo nepakankamumas, buvo išsiųstas į Klaipėdą. Vienas jauno amžiaus pacientas, kuriam buvo suteiktas gydymas, išleistas toliau gydytis į namus, prižiūrint šeimos gydytojui. Šiuo metu turime du sergančiuosius koronavirusu, būklės pagerėjusios, nebekarščiuoja“, – ketvirtadienį sakė V. Ruškienė.

Pačioje ligoninėje COVID-19 buvo nustatytas 4 slaugytojoms: 3 fizinės medicinos ir reabilitacijos, 1 masažuotojai. Kadangi lankėsi pacientai, sergantys koronavirusu išplatino šią ligą.

Gargžduose veikiančiame mobiliajame patikros punkte taip pat nestinga norinčiųjų pasitikrinti, kasdien paimama apie 60 mėginių. Buvo kelios dienos iš eilės, kai nustatoma po 19 atvejų.

Dominuoja šeimyniniai židiniai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Gargždų skyriaus vedėja Aušra Syminienė „Bangai“ pasakojo, kad statistika nedžiugina: „Atvejų ypatingai daugėja, karantininės priemonės kol kas neduoda rezultatų. Praėjusį trečiadienį baigėme su 569 atvejais rajone, o šio penktadienio duomenys jau 913, ir tai dar ne viskas. Dalis rajono gyventojų būna priskirta Klaipėdos miestui, juos reikia sugrąžinti. Tad per dieną vidurkis maždaug 34–35 nauji atvejai. Kiekvieną reikia ištirti.“

A. Syminienės pastebėjimu, koronavirusas labai plinta šeimose, dominuoja šeimyniniai židiniai. Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims ateina žinutės (anksčiau, kai atvejų būdavo mažiau, kiekvienam specialistai skambindavo, įtikinėdavo laikytis izoliacijos ir pan.). A. Syminienės nuomone, kiti paprasčiausiai šių žinučių neskaito. Žmonės nesaugo savo artimųjų. „Skaitykite tvarkas, kaip izoliuotis, ir vykdykite. Tai padės išgelbėti gyvybes, apsaugoti šeimą nuo sergamumo. Šią savaitę dvi mirtys rajone – skaudu“, – akcentavo ji.

Situacija keičiasi labai greitai, koronaviruso atvejų rajone nestinga, nors situaciją stengiamasi valdyti ir tęsti darbus. Viliaus Gaigalaičio globos namai, Gargždų lopšeliai-darželiai „Gintarėlis“, „Saulutė“, Veiviržėnų gimnazijos Pašlūžmio skyrius, Gargždų ligoninė, Paupių PSPC Plikių palaikomojo gydymo ir slaugos skyrius, Slengių mokykla-daugiafunkcis centras, Priekulės lopšelis-darželis, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, „Minijos“ progimnazija, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija, Gargždų PSPC ir kt. – viruso atvejai fiksuojami įvairiose įstaigose. Daug susirgimų fiksuojama ir rajono įmonėse, bendrovėse.

Agnė ADOMAITĖ

V. VITAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content