Sukurta nauja „Jonas ir rajonas“ edukacinio žaidimo versija

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos komanda Klaipėdos dramos teatre pristatė naują edukacinio stalo žaidimo „Jonas ir rajonas“ versiją. Jis tapo interaktyviu grindų žaidimu. Pirmieji išbandyti jį galėjo Gargždų „Minijos“ progimnazijos 5b klasės moksleiviai, kurie laimėjo bibliotekos rengtą konkursą.


Įdomus pristatymas – teatre
Edukacinio žaidimo „Jonas ir rajonas“ naujos versijos pristatymas vyko neįprastoje aplinkoje – teatre. Rugsėjo 20 d. Klaipėdos dramos teatre „Jonas ir rajonas“ herojus Jonas kartu su publikos palaikymu ir futbolo klubo „Banga“ komandos nariais griausmingai „užkūrė“ žaidimą. „Joną ir rajoną“ sudaro net 300 klausimų apie 11 Klaipėdos rajono seniūnijų. Pirminė šio stalo žaidimo versija sukurta, kai pasaulį kaustė karantinas, tačiau tuo šis projektas nesibaigė, jį buvo norima plėtoti toliau. „Jau keliaudami su stalo žaidimu „Jonas ir rajonas“ galvojome, kad nereikia sustoti, reikia kurti kažką interaktyvaus. Nusprendėme, kad norime grindų žaidimo, – pasakojo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vedėja Neringa Birbalienė. – Su šiuo projektu jau gyvenu antrus metus, džiaugiuosi, kad šiandien „Jonas ir rajonas“ turi kitą veidą.“


Pasiūlė futbolo klubas
Kurdama žaidimą kūrybinė komanda stengėsi, kad idėja atspindėtų Gargždus, buvo svarbu, kad visi žinotų, iš kur tai kilę. Pagrindinis žaidimo tikslas – įspirti kamuolį į teisingą atsakymą futbolo vartuose. „Norėjome nepabėgti nuo futbolo, visgi tai yra asociacija su Gargždais. Futbolo klubas „Banga“ davė idėją ir žaidimo komandų spalvoms, kurios yra mėlyna ir oranžinė“, – atskleidė laikinai einanti bibliotekos direktorės pareigas Aurelija Butkutė-Norkevičienė.
Žaidimo kūrėjas Darius Šoparas neslėpė, kad įgyvendinti žaidimo idėją pareikalavo nemažai pastangų, nors žaisti atrodo labai paprasta ir lengva. Idėja pradėta brandinti jau praeitą vasarą, o vien programinės įrangos kūrimas užtruko 3 mėnesius. A. Butkutė-Norkevičienė taip pat paantrino, kad turėjo didelių sunkumų su techniniais sprendimais. „Interaktyvūs žaidimų aparatai dažniausiai jau parduodami su tam tikrais žaidimais ir jų negalima perdaryti, tad sunkiausia užduotis ir buvo išspręsti viską techniškai. Tačiau radome labai gerus ir norinčius draugiškai mums padėti žaidimų kūrėjus, – kalbėjo A. Butkutė-Norkevičienė. – Šiandien, kai vaikai pirmą kartą išbandė, pamatėme klaidas, iškilusias problemas, kibsime kuo greičiau jas taisyti ir dar viską tobulinti.“
Pirmuosius dalyvius žaidimas nustebino, jiems patiko aktyviai leisti laiką. „Nauja žaidimo versija paliko gerą įspūdį. Vaikams gera galimybė pajudėti. Šių laikų jaunimą reikia mokėti sudominti, o ši idėja pasitelkiant futbolą puikiai tai padaro“, – džiaugėsi penktokus į renginį lydėjusi mama Monika. Tiesa, kai kurie vaikai pritarė, kad žaidimą tobulinti reikia, nes atsakydami į klausimus taikėsi į vieną vartų pusę, o kamuolys nuskriejo į kitą.


Jonas ruošiasi kelionei
Pasak kūrybinės komandos, biblioteka įprasmina draugystę, bičiulystę ir partnerystę. Todėl žaidimo herojus Jonas jau po kelių savaičių pradės keliauti ir žaidimą pristatyti kuo daugiau žmonių. Iš pradžių aplankys 10 Vakarų Lietuvos bibliotekų, vėliau važinės po visą Vakarų Lietuvą arba kvies visus atvykti į Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrių. Pasak A. Butkutės-Norkevičienės, „Joną ir rajoną“ žaisti gali visi. „Žaisdamas visada išmoksti ką nors naujo. Net ne visi suaugusieji žino atsakymus. Prasminga, kad klausimai apie visą rajoną, ne tik apie Gargždus. Būtent žaidimo misija – interaktyviai papasakoti ir vaikams, ir suaugusiesiems apie Klaipėdos rajoną, kurio labai įdomi istorija, kultūra, kuris Lietuvoje labai svarbus ir stipriu ekonominiu potencialu“, – dalijosi mintimis pašnekovė.
Ieva MARTINKUTĖ
Vilniaus universiteto žurnalistikos specialybės praktikantė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content