• 11 rugpjūčio, 2022
|

Susitikime su suinteresuotomis institucijomis – turto vertinimo kokybės užtikrinimo klausimas

Finansų viceministrė Rūta Bilkštytė susitikime su Lietuvos turtą ir verslą vertinančių įmonių bei Lietuvos turto vertintojų asociacijų, Lietuvos vertintojų rūmų, Registrų centro ir Muitinės departamento atstovais aptarė turto vertinimo reguliavimo keitimo kryptį, naujai parengtą galimybių studiją apie kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertinimo duomenis ir jų panaudojimą, kurios pagrindu bus tęsiamos diskusijos dėl turto vertinimo reguliavimo tobulinimo.

„Kartu su vertintojų profesine bendruomene sutarėme, kad ataskaitų geresnė kokybė – bendras tikslas. Aptarėme aktualius turto vertinimo bei reguliavimo tobulinimo klausimus, apsikeitėme nuomonėmis dėl galimybės suteikti platesnės apimties sandorių duomenis vertintojams – buvo diskutuojama apie naudas ir rizikas dėl turto vertinimo duomenų kaupimo bei atvėrimo galimybės plačiajai visuomenei“, – kalbėjo finansų viceministrė R.Bilkštytė.

Susitikimo metu buvo pristatyta nauja galimybių studija „Vertinimo ataskaitų ir faktinių sandorių duomenų palyginimo, faktinių sandorių panaudojimo vertinimo procese ir vertinimui aktualių duomenų bazių atvėrimo galimybės“, atlikus Lietuvos ir užsienio praktikos analizę, teisinio reglamentavimo ir technologinių sprendimų vertinimus.

Galimybių studijoje išsamiai analizuojamos trys tarpusavyje susijusios kryptys:

  • vertinimui aktualių duomenų bazių atvėrimo galimybės,
  • faktinių sandorių duomenų panaudojimo vertinimo procese galimybės,
  • vertinimo ataskaitų ir faktinių sandorių duomenų palyginimo galimybės.

Susitikime taip pat pristatytos analizės išvados bei rekomendacijos. Taip pat suinteresuotosios pusės išsakė savo pozicijas dėl pateiktų išvadų, abejones dėl papildomos administravimo naštos.

Anot finansų viceministrės, suinteresuotų šalių siūlymai išgirsti ir bus siekiama rasti optimalius sprendimus vertinimo ataskaitų patikimumo užtikrinimui.

Išsamiau apie galimybių studiją „Vertinimo ataskaitų ir faktinių sandorių duomenų palyginimo, faktinių sandorių panaudojimo vertinimo procese ir vertinimui aktualių duomenų bazių atvėrimo galimybės“, išvadas ir rekomendacijas – skaitykite čia.

Studiją Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos užsakymu įgyvendina Smart Continent LT, UAB pagal 2021 m. rugsėjo 17 d. sutartį Nr. VP3-7 dėl galimybių studijos „Vertinimo ataskaitų ir faktinių sandorių duomenų palyginimo, faktinių sandorių  panaudojimo vertinimo procese ir vertinimui aktualių duomenų bazių atvėrimo galimybės“ sukūrimo paslaugos.

Galimybių studija „Vertinimo ataskaitų ir faktinių sandorių duomenų palyginimo, faktinių sandorių panaudojimo vertinimo procese ir vertinimui aktualių duomenų bazių atvėrimo galimybės“ finansuojama Europos Komisijos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) lėšomis.

Finansų ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių