• 9 gruodžio, 2021
|

Susitiko vieno donoro išgelbėti keturi recipientai

Kaip vyksta organų donorystės ir transplantacijos procesas? Ką reiškia smegenų mirtis ir kaip ji konstatuojama? Kaip vyksta pokalbis su mirusiojo artimaisiais dėl donorystės? Kas dalyvauja šiame procese, bet yra nematomas? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus buvo pateikti Nacionalinio transplantacijos biuro iniciatyva organizuotame renginyje apie organų donorystę.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose yra įsikūręs vienas iš dviejų Lietuvoje esančių transplantacijos centrų bei aktyviai ruošiami donorai.

Santaros klinikų gydytojas reanimatologas Šarūnas Judickas susirinkusiems paprastai aiškino apie smegenų mirties diagnostiką, apie gydytojų reanimatologų pokalbį su mirusiojo artimaisiais. Pasak Š. Judicko, smegenų mirtis – tai žmogaus mirtis, jo gyvenimo pabaiga, ir smegenų mirties negalima painioti su koma. Pasak mediko, koma – tai lyg laikrodis žadintuvas, kuris mus prikelia iš miego. O smegenų mirtį galima palyginti su saulės laikrodžiu: jis laiką skaičiuoja, bet prižadinti negali. Tad žmogus yra miręs.

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio „Bangos“ 5 puslapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių