Svarbi informacija verslams, norintiems investuoti į nekilnojamą turtą

Investavimas į nekilnojamąjį turtą – vienas populiariausių būtų investuoti visoje Lietuvoje. Savo sukauptas lėšas čia nukreipia ne tik privatūs asmenys, bet ir verslai. Investuoti į nekilnojamąjį turtą žmonės ir verslai linkę dėl daugybės dalykų. Vienas iš jų – saugumo jausmas. Gali pasirodyti keista, tačiau pirkdami apčiuopiamą daiktą psichologiškai jaučiamės saugesniais. Visgi, nepaisant šio jausmo, investavimas į nekilnojamąjį turtą yra išties reiklus. Egzistuoja keli svarbūs dalykai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas verslas.

NT objektai, į kuriuos investuoti verta

Investavimas į nekilnojamąjį turtą nėra turto įsigijimas asmeniniais (verslo) tikslais. Investavimu laikomas tik toks turto įsigijimas, kai iš jo siekiama gauti pajamas jį nuomojant ar pakilus kainai jį parduodant. Tad geriausia investuoti į tokius objektus, kurie išties sulauks didelės paklausos: patalpos nuomai, žemė ar miškas pardavimui (jei numatomas kainų kilimas) ir kt. 

Visgi, reikėtų nepamiršti ir to, kad investuojant į nuomai ar ateities pardavimui skirtą NT reikia jį prižiūrėti, rūpintis, kad jis išliktų paklausus konkrečioje rinkoje. Dažnai priežiūra (visiškai nesvarbu ar tai atliksite patys, ar samdysite specialistus) sukelia papildomas išlaidas, tad labai svarbu įvertinti kiek tai kainuos ir ar investicinė grąža bus pakankama.

Investicijos į nekilnojamąjį turtą – saugus pasirinkimas?

Investavimas į nekilnojamą turtą iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti išties saugus. Saugumo jausmą lemia tai, kad pinigai investuojami į fizinį objektą, kurį galima ne tik pamatyti, bet ir pačiupinėti. Visgi, NT taip pat patiria įvairių nuostolių, todėl teigti, kad tai yra saugiausias pasirinkimas – negalime. 

Ko gero, pamenate po 2008-ųjų nekilnojamo turto kainų Everesto staigų nuosmukį, lėmusį didelę ekonominę krizę. Ši krizė sąlygojo ir žymų NT nuvertėjimą. Vadinasi, tie, kurie į nekilnojamą turtą investavo prieš kainų kritimą išties nukentėjo. 

Visgi, tokie milžiniški šuoliai pasitaiko ypač retai – kartą per kelis dešimtmečius, tad protingai investuojant galima išties išlošti. Be to, NT kaina svyruoja kur kas mažiau, nei, pavyzdžiui, akcijų, ir daug mažiau paveiki infliacijai. Tad ši investavimo priemonė turi tiek pliusų, tiek minusų.

Nekilnojamo turto įsigijimas ir likvidumas

Likvidumas – tai galimybė greitai ir su nedideliais nuostoliais parduoti turimą turtą. Deja, bet nekilnojamas turtas nėra itin likvidus. Nusprendus jį greitai parduoti galite prarasti daug įdėtų pinigų – net jei ir pavyks parduoti už tą pačią kainą teks susimokėti nemažai mokesčių ir padengti dokumentų tvarkymo išlaidas. Na, o jei nenorėsite prarasti nei cento, teks palaukti ir paplušėti ieškant tinkamo pirkėjo.

Investicija į skolą?

Nekilnojamas turtas ne visada yra lengvai įsigyjamas. Jam dažnai reikia didelio kapitalo. Puikia alternatyva gali tapti paskolos verslui – jei įsigysite itin vertingą NT objektą, jį išnuomosite ir gausite didesnes pajamas nei įmokos paskolai dengti – jūs jau uždirbsite! Investavimas į nekilnojamą turtą paėmus paskolą, kai įsigytas objektas yra išnuomojamas, paranku ir dėl to, jog būsite užtikrinti, kad kiekvieną mėnesį turėsite stabilias pajamas ir galėsite jas skirti įmokoms už paskolą padengti. Geriausia tai, kad ilgainiui net nejausdami išmokėsite paskolą ir konkretus NT objektas priklausys jums!

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių