Švietimo darbuotojai iš Vokietijos domėjosi Gargždų atviro jaunimo centro projektu

Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje Gargždų atviro jaunimo centras trečiadienį pristatė savo bandomąjį projektą – jaunimo darbuotojas Klaipėdos rajono ugdymo įstaigoje. Renginyje dalyvavo ir svečiai iš Vokietijos, dirbantys įvairiose švietimo įstaigose. Vokiečiai domėjosi ne tik naujuoju projektu, bet noriai dalijosi įžvalgomis ir apie savo šalies švietimo sistemą.


Tikisi labiau padėti jaunuoliams
Renginio pradžioje vicemeras Vytautas Butkus pasidžiaugė atvykusiais svečiais iš užsienio. „Mes važiuojame į Vakarus pasisemti gerosios patirties, o dabar galime ir patys ja pasidalinti“, – sakė V. Butkus. Po to Gargždų atviro jaunimo centro direktorius Aidas Kryževičius pristatė jaunimo darbuotojo bandomąjį projektą. Anot jo, jaunimo darbuotojo idėja kilo tarptautinių mainų metu, svečiuojantis Vokietijoje.
„Mūsų ugdymo įstaigose socialiniai pedagogai, psichologai susiduria su milžinišku darbo krūviu, nes jaunuolių, turinčių problemų, labai daug. Tačiau mažai kas atkreipia dėmesį, nuo ko viskas prasideda – gal nuo pasakytos replikos mokykloje ar neigiamo komentaro socialiniame tinkle, kurį parašė klasiokas. Tarpusavyje diskutavome, kaip galėtume padėti mokiniams ir mokyklos darbuotojams užbėgti už akių rimtoms prob­lemoms“, – sakė A. Kryževičius. Jaunimo darbuotojo tikslas yra užmegzti artimą ir nuolatinį ryšį su mokiniais, sukurti mokykloje atviro darbo su jaunimu erdvę, taip pat padėti mokyklos bendruomenei ir patiems jaunuoliams spręsti jų kasdienines problemas bei neformaliais metodais įtraukti į laisvalaikio užimtumo veiklas. A. Kryževičius pridūrė, jog ateityje sieks gauti finansavimą, kad rajono ugdymo įstaigose būtų daugiau jaunimo darbuotojų, kurie pagal poreikį teiks individualias konsultacijas.


Moksleiviai vertino teigiamai
Praėjusiais metais, gruodžio mėnesį, Gargždų atviras jaunimo centras organizavo susitikimus su Klaipėdos rajono ugdymo įstaigomis ir Klaipėdos rajono savivaldybės atstovais. Susitikimų metu buvo nuspręsta šį bandomąjį projektą įgyvendinti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Mokykloje buvo sukurta speciali erdvė su sėdmaišiais bei stalo žaidimais. Jaunimo darbuotojas mokykloje lankėsi nuo sausio 31 d. iki balandžio 28 d. 3 dienas per mėnesį. Jaunimo darbuotojas Rokas Raupys džiaugėsi, kad mokiniai susidomėjo jų darbu ir į Atvirą jaunimo centrą ateidavo net po pamokų. Jame pradėjo lankytis 15 naujų moksleivių. „Jaunuoliai mūsų klausdavo, kada būsime mokykloje, atsivesdavo ir klasės draugus per pertraukas pažaisti, pabendrauti. Per trumpą laiką įgijome moksleivių pasitikėjimą“, – pasakojo R. Raupys.


Vokiečiai dalijosi patirtimi
Pristatymo metu ne kartą buvo akcentuotas jaunimo darbuotojo bendradarbiavimas su mokyklos socialiniu pedagogu. Vokietijos delegacija paprašė išvardinti socialinio pedagogo pareigas ir atsakomybes rajono ugdymo įstaigose, nes, kitaip nei Lietuvoje, Vokietijos mokyklose socialinio pedagogo pareigybė nėra privaloma, nevyriausybinių jaunimo organizacijų atstovams tenka įtikinėti mokyklos vadovus, kad toks specialistas ugdymo įstaigose reikalingas. O atskiros jaunimo darbuotojo pareigybės, kurią pristatė Gargždų atviras jaunimo centras, Vokietijos mokyklose nėra, tik socialinis pedagogas, kurį samdo ir jam algą moka nevyriausybinės organizacijos. Vokietijoje socialinis pedagogas vykdo aktyvią prevencinę veiklą, jo darbas vyksta ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų, jei jaunuolis susiduria su sunkumais ir specialistas mano, kad padėti juos išspręsti gali Vokietijos valstybinės institucijos, jis suderina vizito laiką su ten dirbančiu specialistu ir palydi jaunuolį į susitikimą. Renginio pabaigoje Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė dėkojo visiems susirinkusiems ir pagyrė Atviro jaunimo centro darbuotojus už iniciatyvumą.


Augustė JAŠINAUSKIENĖ
Gargždų atviro jaunimo centro nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių