Taryba padidino investicijas Sendvario daugiafunkciam centrui

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos neeiliniame nuotoliniame posėdyje ketvirtadienį pritarta sprendimo projektui dėl daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje statybų investicijų projekto pakeitimo.

Pritarta vienbalsiai

„Bangoje“ jau rašėme apie planuojamus didesnius Savivaldybės turtinius įsipareigojimus daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje statybos investicijų projekte, kurį planuojama įgyvendinti viešojo ir privataus subjektų partnerystės būdu. Dar 2020 m. spalio mėnesį Taryba pritarė minėtam investicijų projektui, tačiau gavus pirmuosius finansinius, techninius ir teisinius sprendinius 2021 m. pabaigoje pastebėta, kad nuo 2020 m. kainos gerokai išaugo. Todėl iškilo rizika, kad Savivaldybė nesulauks galutinių pasiūlymų projektui.

Ketvirtadienį neeiliniame Tarybos  posėdyje buvo siūloma padidinti Savivaldybės didžiausius turtinius įsipareigojimus iki 19 614 548 Eur visam sutarties su potencialiais investuotojais laikotarpiui (15 metų).

Centrinės projektų valdymo agentūros Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertas Dominykas Pošiūnas neeilinio posėdžio metu akcentavo, kad Savivaldybė mokės tik už jau pastatyto objekto infrastruktūrą ir jos priežiūrą. „Vadinasi, kai prasidės sutartis, nuo kitų metų sausio mėn. 3 metus vyks investicijos, per tą laikotarpį Savivaldybė jokių mokėjimų privačiam subjektui neatliks. Tik po 3 metų investicijų yra numatyta, kad Savivaldybė atsiskaitys daugiau mažiau lygiomis dalimis kiekvienais metais už šitą infrastruktūrą per 12 metų. O sutarties pabaigoje visa infrastruktūra pereis Savivaldybei“, ‒ projekto esmę aiškino D. Pošiūnas.

Siūlomam sprendimo pakeitimo projektui pritarta vienbalsiai.

Savivaldybės meras Bronius Markauskas išreiškė viltį, kad priimtas sprendimo pakeitimas padės judėti į „pradžios finišą“. 

„Kada numatomas vokų plėšimas? Kainos?“, ‒ neeilinio posėdžio metu domėjosi Tarybos narys Nerijus Galvanauskas.

Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Šatkus atsakė, kad galutinius sprendinius investuotojai turi pateikti iki birželio mėn. pabaigos. „Liepos mėn. bus vertinimas ir rugsėjo mėn. turėtų paaiškėti laimėtojas. Sutartis planuojama pasirašyti paskutinį ketvirtį“, ‒ vardijo M. Šatkus ir pridūrė, kad kokias kainas ir kas pateikė turėtų būti aišku birželio mėn. pabaigoje.

Poreikis tik augs

Neeilinio Savivaldybės tarybos posėdžio metu Tarybos narys Raimondas Simonavičius pasidomėjo ar nebegalima didinti vietų moksleiviams šiame projekte.

Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėjas M. Šatkus patvirtino, kad to daryti nebegalima.

Tarybos narys Sigitas Karbauskas reaguodamas į R. Simonavičiaus klausimą išreiškė pastebėjimą, kad vietų didėjimui moksleiviams niekada galo nebus. „Šiandien ką jau turime – džiaukimės ir melskime, linkėkime, kad jis sėkmingai pasibaigtų, nes čia tikrai labai didelis ir nuostabus dalykas“, ‒ apie projekto reikalingumą nuotolinio Tarybos posėdžio metu sakė S. Karbauskas.

Tarybos narys Vytautas Butkus taip pat kėlė klausimą apie augantį švietimo įstaigų poreikį: „Vaikų skaičius rajone auga, tuo pačiu ir poreikis mokykloms, darželiams. Tačiau reikėtų atsižvelgti ir į dėl karo kilusią imigraciją iš Ukrainos. Ar yra sprendžiamos šios problemos ir žiūrima į ateitį?“.

Savivaldybės meras B. Markauskas patvirtino, kad jo potvarkiu yra sudaryta darbo grupė iš Tarybos narių ir jau kitą penktadienį yra numatytas susitikimas. „Vakar kalbėjausi su Savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėju ir paprašiau, kad būtų parengta statistinė informacija: kiek jau dabar registruojasi į darželius ir mokyklas, kiek dabar turime darželių ir mokyklų, kokia perspektyva dėl gyventojų daugėjimo, ‒ kalbėjo meras. ‒ Poreikis švietimo įstaigų kol kas, atrodo, nemažės.“

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių